AK Parti ile Cumhur İttifakı'nın diğer bileşenleri Demokratik Sol Parti (DSP) ile yerelde işbirliğine yönelik çalışmaları sürüyor.

14-28 Mayıs’ta yapılan Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimlerinde Cumhur İttifakı ortağı DSP Sarıyer İlçe Başkanı Alaaddin Pınarbaşı, yerel seçim hazırlıkları kapsamında AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun’u makamında ziyaret etti.

Samimi ortamda gerçekleşen görüşmede, 31 Mart gerçekleşecek yerel seçimler üzerine karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Alaaddin Pınarbaşı, “31 Mart 2024 seçimlerinin bugüne kadar olan yerel seçimlerden biraz daha farklı bir özellik taşıdığına dikkati çekerek, " Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri ile toplumsal yaklaşım ve Cumhuriyet'imizin 100. yılıyla örtüşen bir anlayışa Cumhur İttifakı öncülüğünde bu yerel seçimler çok önemli” dedi.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, Pınarbaşı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Cumhur İttifakı'nın genel seçimde elde ettiği başarının yerel seçimde de sürdürülmesi için seçim işbirliği noktasında fikir birliğinin önemini vurguladı.

Editör: Levent Pehlivanoğlu