Sarıyer’in 60 yıllık cefakar taraftarı Mustafa Erbaş, duygu ve düşüncelerini belirten yazıyı Sarıyer Posta ile paylaştı.

Yetiş Erdal Aksoy Yetiş, (Erdal abi) Selçuk Kavaloğlu’dan bu yana kulüpte yaşanan problemlerden gerçekleten bıktım usandım.

Selçuk Kavaloğlu ve yönetimi iyi bir kadro oluşturmuştu. Ama para bulamadı ve kendisine sözler tutulmadı. Ben de kendisinin para bulacağına açıkçası inanmıştım, yanıldım.

Daha sonra Ali Genç denilen kişi geldi. Her türlü borcu kabullendi, ama ne yazık ki kulübü perişan etti. Maalesef borç üzerine bıraktı.

Bir de üstüne üstlük transfer ayının ortalarına kadar kongre yaptırmadı. Şimdi ki idare heyetinin sağlıklı transfer yapma şansının önüne geçti.

Şuanda ki idare heyeti bana göre transfer değil kadroyu doldurmak için oyuncu aldı. Her takım alacağını almıştı. Ortada oyuncu kalmamıştı, bulduğunu aldı. Her şey ortada.

Orta sahada ne defansif özelliği olan ne de ofansif özelliği olan oyuncu grubunu puanlama yaparsak 10 üzerinde anca 5 verilir.

Kanatlar yok, yaşı geçmiş randıman alınmayacak bir santrafor, ön libero yok, stoper ise hiç yok, kaleciler tam bir rezalet. Kısacası yok oğlu yok..!

Sezon başında İdare heyetinin transferleri son günde yapabildiği için kızamıyorum. Ama hatanın en büyüğünü de yaptıklarını da söyleyeceğim.

Geçtiğimiz sezon oynadığımız Pazar maçında takımı mağlup etmek için her şey yapan kaleciyi için en ağır kelimeleri kullanmak isterim. Kişilik haklarına saygımdan dolayı bu kadarını söyleyebilirim.

Bu köklü kulübün 60 yıllık taraftarı olarak en zayıf kadroya sahip olduğumu söyleyebilirim, şuan da durum bu.

8 Şubat akşamına ara transfer devam ediyor. Güçlü olduğuna inandığım idare heyeti, seyredilmeye değer bir kadro oluşturur.

Çok zaman sonra stadımızın restore edilmesi gerekiyordu, eksiklere rağmen tamamlandı. Neyleyim sahayı üstünde zevk verecek takım olmadığını.

Sarıyer’in marka isim olduğunu futbolu bilen herkes bilir. Sarıyer Spor Kulübü, bu marka değerinden irtifa kaybetti. Üzülmemek elde değil. Sıra takımı itibarsızlaştık. Şimdi yönetim kurulunun Sarıyer Spor Kulübü’ne yeniden itibar İade itibar kazandırmasını beklerim.

Sarıyer Spor Kulübü’ne yeniden itibar kazandırmaya çalışan Erdal Aksoy’u Sarıyer’i daha sahiplenmeye davet ediyorum.

Erdal abi, yıllardır başarıya aç bir camianın taraftarı olarak, bu transfer döneminde bizleri mutlu et. Erdal Kesen üzerinden yurt dışında istikbal vaat eden futbolcuları kulübümüze kazandıralım.  Ben size yol gösterecek bilgi ve deneyime sahip değil. Sizin daha doğru düşüncelere sahip olduğuna inanmaktayım.

Gemi gidiyor ama rota yanlış… Yanlış kerteniz alınıyor.

Bu işleri daha doğru yönlendirecek, bir komodor, bir ekspektör lazım.

Tekrarında fayda var. Erdal Aksoy, komutayı eline almadıktan sonra işimiz zor.

Erdal abi bir Sarıyerli büyüğümüz olarak marka yapıp bıraktığın ve şu haliyle irtifa kaybetmiş olan Sarıyer Spor Kulübü’ne layık olduğu yerlere taşı…

Salih Bayraktar’ın kongre de söylediği, Halı saha, tesisleri ve stadı kulübün malı yapacağım demişti.  Sözünü ben unutmadım. Kendisi de unutmamıştır herhalde. Yerine getirmesini beklemekteyim.

Tesis fakiri olan kulübümüzün tesisleşmesini bu idare heyetinden beklerim. Orhan Keçeli Tesisleri’ni spor kompleksi olarak kulübe kazandırmalarını bekliyoruz. Bu konuya oldu gözüyle bakıyor, emeği geçenleri şimdiden kutluyorum.

Her zaman her yer de söylediğim sözü bir kez daha tekrarlıyorum. Teşekkürler Saffet Akkoyun.. Kulübü sağlam ellere bırakana kadar hiç ter ekmedin. Her zaman kulüpte varlığını hissettiriyorsun, teşekkür ediyoruz.

Sarıyer Spor Kulübü için lig yeniden başlıyor… Başarılar dileriz. 

Editör: Levent Pehlivanoğlu