Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda devir teslim töreni büyük bir katılımlar gerçekleştirildi. CHP Sarıyer’in yeni ilçe başkanı Volkan Yıldız, görevi Ahmet Güveloğlu’ndan devraldı.

IMG_3718

Geçtiğimiz günlerde Ayazağa Kültür Merkez’inde gerçekleşen 38. Olağan Kongrenin ardında CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na seçilen Volkan Yıldız, Ferahevler’de bulunan İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak resmen ilçe başkanı oldu.

Mazbatasını alan Başkan Yıldız’ı Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda önünde coşkulu kalabalık alkışlarla karşıladı.

IMG_3720

“BU ÜLKENİN, BU EMEĞİN PARTİSİYİZ”

İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen devir teslim sürecinden Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini Volkan Yıldız’a devreden Ahmet Güveloğlu konuşmasında, “Yönetici arkadaşlarımla 8 ay gibi kısa bir süreç yaşadık. Sarıyerlilerle biz elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz. Sarıyer için çok sorun yoktu, Sarıyer’de yine kazandık ama Türkiye geneline baktığımız zaman böyle bir durum söz konusu değil. Hala o sevmediğimiz, yıllardan beri bizi hapseden, bize her türlü işkenceyi yapan hükümet veya ne derseniz bizi yönetenler hala başımızda. O mücadeleye devam etmek zorundayız. Ama bu her gün devam etmek zorundayız ta ki seçimi alana kadar, ta ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarına kadar. Bunu da hep beraber yapacağız, biz birbirlerimize güveniyoruz ve koskoca bir aileyiz dedik. Türkiye’nin her tarafına yayılmış 100 yıllık Bir partiyiz. Bu ülkenin, bu emeğin partisiyiz. Ülkeyi soyup soğana çeviren ve ondan sonra da bırakıp giden, adı bile kalmayan partilerden değiliz. Bu bir hizmet yarışıdır. Öyle ya da böyle iktidara biz geleceğiz ve bu ülkeyi biz yöneteceğiz. Mahalle başkanlarımdan, kadın kollarıma, gençlik kollarıma, yönetici arkadaşlarıma ve benimle beraber olan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bizler için çok emekleri olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür ediyorum. Volkan kardeşime teşekkür ediyor ve ona sizin huzurunuzda başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

chp-sariyer-ilce-devir-teslim-toreni-2

“ÖRGÜTÜMÜZE NE SÖZ VERDİYSEK ARKASINDA DURACAĞIZ”

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Volkan Yıldız ise şunları söyledi; “Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir gün bile emek vermek çok kıymetlidir. Çok güzel günleri birlikte başaracağımıza inanıyorum. Adaylık açıklamamızı ilçe başkanlığımızın önünde büyük bir coşkuyla yapmıştık. Aslında o coşkunun devamını kongreye taşıyacağımızı söylemiştik. O coşkuyu kongreye de taşıdık ve bugünden sonra örgütümüze kongrede ne söz verdiysek onun arkasında duracağız.”

8eac5bf1-ea41-4aab-ab4b-cbd1404dcaef

Görevi Ahmet Güveloğlu’ndan devralan Volkan Yıldız, partiye verdiği emeklerinden ötürü kendisine çiçek takdim etti. Güveloğlu da kendisine verilen çiçeği, önceki dönemin ardından görevi paylaştığı CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’a takdim etti. CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen devir teslim töreni eski ve yeni yönetimin birbirine iyi dileklerle bulunmalarıyla sona erdi.

IMG_3719

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı'nda gerçekleştirilen devir teslim töreni

chp-sariyer-5