6 Şubat 2023’te yaşanan ve 11 ilimizde büyük acılara sebep olan depremin 1. yıl dönümünde Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda anma programı düzenlendi. Büyük acılara sebep olan depremin 1. yıl dönümünde bir anma programı gerçekleştirdi. Saat 04:17’deki programa partililer katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, tüm Türkiye’de CHP İlçe Başkanlıklarıyla eş zamanlı olarak bir anma programı gerçekleştirerek basın açıklamasında bulunuldu. CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat ve ilçe yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen 6 Şubat 2023 depreminin anma programına CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Prof. Dr. Osman Devrim Elvan, CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Oktay Aksu, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

6 Şubat depremlerinde 11 ilimiz Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Malatya, Gaziantep, Adana, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Şanlıurfa, Elazığ’da hayatını kaybeden vatandaşlarımız anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat, tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılan basın açıklamasını da yaptı.

BAŞKAN MEHMET KUBAT;  “ACIMIZ ÇOK BÜYÜK”

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat basın açıklamasında; “Bugün 6 Şubat depreminin 1. yıldönümü… Tüm Türkiye’de yüreğimizde çok büyük acıyla hissettiğimiz ve 11 ilde on binlerce insanımızı kaybettiğimiz bu deprem bize Cumhuriyet Halk Partisi olarak partideki tüm milletvekillerimiz şu an 04:17’de depremin acısının en büyük yaşandığı Hatay ilimizde, Hatay halkıyla hep beraberler. Bizler de Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak depremde kaybettiğimiz tüm yurttaşlarımızın, tüm vatandaşlarımızın acısını paylaşmak için burada sizlerle birlikteyiz. Acımız çok büyük… Gerçekten kelimeler boğazımıza diziliyor. Öncelikle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Depremdeki kayıplarla ilgili yapılan açıklamalardaki rakamların hiçbiri birbirini tutmadı. En son rakamın TÜİK rakamlarına göre 53 bin olduğudur. Kayıplar konusunda iktidar hiçbir şey söylemek istemiyor! Her zaman olduğu gibi halktan saklıyor. Bu durum sayıların açıklanmasında şeffaflıktan ne kadar uzak olduklarını göstermektedir. Depremde yıkılan binalarla ilgili birçok tablo var” şeklinde konuştu. CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda yapılan basın açıklamasının tamamı canlı olarak yayınlandı.

Editör: Levent Pehlivanoğlu