2018’de geçirdiği trafik kaza sonrası genç yaşta hayata veda eden Cevahir Sönmez adına düzenlenen ‘Cevahir Sönmez Gençler Turnuvası’nın 4’üncüsü, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda gerçekleşti.

4. Cevahir Sönmez Gençler Turnuvası final müsabakasının ardından finalist olan Galatasaray NEF takımı antrenörüne çiçek ve plaketini merhum sporcu Cevahir Sönmez’in babası Hüseyin Sönmez takdim etti. Ardından Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan, Galatasaray NEF takım kaptanına 2’incilik kupasını sundu.

ÇEKİŞMELİ TURNUVADA ŞAMPİYON DARÜŞŞAFAKA

Final maçını 78-58 Daçka’da finalin en değerli oyuncusu ödülü takım kaptanı Can Akdümbek’e gitti. Sporcu ödülünü merhumun erkek kardeşi ve aynı zamanda kulüp sporcusu Ceyhun Sönmez’in elinden aldı. Takım antrenörü Hüsnü Eser şampiyon takımın çiçek ve plaketini Hüseyin Sönmez’den aldı. Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan şampiyonluk kupasını takım kaptanına takdim etti. Ödül törenleri sonrasında her iki finalist kulüp de dostluk ve hatıra pozu vererek gelecek sezon için iyi dileklerini birbirlerine ilettiler.

Altyapı Milli Takım ve Darüşşafaka formalarını başarıyla taşıyan Cevahir Sönmez’in adını yaşatmak amacıyla düzenlenen turnuvada BGL ekiplerinden Bahçeşehir Koleji, Beşiktaş, Büyükçekmece Onvo, Fenerbahçe Beko ve Galatasaray NEF takımları misafir oldu.

Müsabakalar tüm basketbol severlere Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda açık olarak oynandı. İki ayrı grupta üçer takımın mücadele ettiği turnuvada gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar final oynamaya hak kazanırken, diğer takımlar da karşı grubun aynı sıralamasına sahip olan takım ile sıralama mücadelesi verdi.