Yerel seçimler öncesi Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu'na konuşan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Volkan Yıldız, “31 Mart seçimlerinde Sarıyer Belediyesi yeniden bizim iktidarımızla daha güçlü bir sürece girecek. Sarıyer önümüzdeki 5 yıl daha sosyal demokrat belediyeciliği hissedecek” dedi.

BAŞVURULAR 28 KASIM’A KADAR DEVAM EDECEK

CHP Merkez Yürütme Kurulu’nda alınan kararlar doğrultusunda örgütlere yollanan genelgeye göre belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için aday adaylığı başvuruları 21 Kasım ile 28 Kasım tarihleri arasında ilçe başkanlıklarına yapılacak. Kamudan istifa etmesi gerekenler ise 1Aralık tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLIYOR

Başkan Volkan Yıldız, gönderilen genelgeyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kurultayı tamamlayarak yeni seçilen genel başkan ve MYK üyeleri ile birlikte bir çalışma içine girdik. İl ve ilçe başkanları göreve geldikten sonra seçim çalışmaları yürütüyorlardı. MYK’nın dün aldığı karar gereği bugün itibariyle belediye başkan adaylıkları ve meclis üyelikleri başvuru süreci başlıyor. 28 Kasım saat 17.00 son başvuru saati olarak belirledi. Başvurularda olması gerekli evraklar tanımlandı.

KADIN VE GENÇLERDEN YARI ÜCRET ALINACAK

Aday olmak isteyen il ve ilçe yöneticileri ile ilgili kongre sürecinden önce bir genelge vardı. Burada örgütten istifa olmayacağı belirtilmişti. Yöneticilerin istifa etmesi için istifa nedeninin açıklanacağı bir metinle istek mektubu isteniyor. Kamu görevlisi arkadaşlarımız da 1 Aralık itibariyle kamu görevlilerin istifası sonrasında yasal süresi içerisinde başvuru yapabileceklerini bildirildi. Kadın ve genç adaylar ile yarı ücret tarifesi, engelli ve şehit yakınlarından herhangi bir ücret alınmayacak.

BELEDİYE DAHA GÜÇLÜ BİR SÜRECE GİRECEK

Aday adaylığı sürecinde bütün partili ve diğer adaylara ilçe yönetim kurulu adına hayırlı olsun diliyorum. Kentimizde 3 dönemdir sosyal demokrat belediyeciliğin ne şekilde gerçekleştiğini, sokağa çıktığı zaman bunu gördüğünü biliyoruz. 31 Mart seçimlerinde Sarıyer Belediyesi yeniden bizim iktidarımızla daha güçlü bir sürece girecek. Belediye meclis seçimini de kazanabileceğimiz şekilde Sarıyer önümüzdeki 5 yıl daha sosyal demokrat belediyeciliği hissedecek.