Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, yaklaşan yerel seçimler öncesi vaatlerini açıklamaya devam ediyor. Vergili, şu ana kadar 29 vaat açıkladı.

Göreve geldiği 1.5 yıllık süreç içerisinde Sarıyer’in 39 mahallesini gezerek vatandaşlarla sohbet eden, istişarelerde bulunan Vergili, mahallelerin sorunlarını tespit etti ve bu kapsamda çözüm önerileri geliştirerek vaatler açıklıyor.

İşte Erhan Vergili’nin açıkladığı o vaatler:

1- Deniz ilçesi olan Sarıyer’de, yerel seçimlerde belediyeyi kazanmamız halinde halkımızın ücretsiz plaj imkanından yararlanmasını sağlayacağız.

2- İlçemizdeki temiz, güvenli ve ücretsiz halk plajı eksikliğini Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı yönetimindeki Sarıyer Belediyesi’nin destekleriyle gidereceğiz.

3- Sarıyer Belediyesi’ne ait olan Kilyos Turban Tesisleri de Sarıyerlilerin hizmetine açılacak.

4- Derslerinde başarılı öğrencilerimizi aileleriyle birlikte yaz tatilinde 1 hafta Turban Tesisleri’nde ağırlayacağız.

5- Belirli periyodik zaman aralıklarında Sarıyer’deki tüm mahallelerden vatandaşlarımızı Turban Tesisleri’nde misafir ederek, mutlu bir tatil geçirecekler.

6- Maddi gücü daha az olan mahalleler başta olmak üzere tüm mahallelerimizde çocuk kreşi açacağız.

7- Sarıyerli çocuklar kreş imkanında eşit şekilde yararlanacak.

8- Çalışmak isteyip de çocuğunu bırakacak kimsesi olmayan anneler iş hayatına girecek.

9- Maddi gücü olmadığı için çocuğunu kreşe gönderemeyen ailelere destek olunacak.

10- İlçemizde yaşayan ve işinin ehli olan gençlerimize iş istihdamı sağlayacağız. Bu kapsamda 2 binin üzerinde personeli bulunan Sarıyer Belediyesi’nde işe alımlarda liyakat esasına göre Sarıyerli gençlerimiz olacak.

11- Sarıyer Belediye Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partilerden birer temsilciyi liyakata göre belediye başkan yardımcılığı görevine getireceğiz. Siyasi görüş ayrımı yapmadan ortak akılla Sarıyer’e hizmet edeceğiz. İlçemizin sorunlarını farklı görüşleri de dikkate alarak Gelecek Partisi önderliğinde ortadan kaldıracağız.

12- İlçemizdeki tüm amatör spor kulüplerine ayni yardımın yanı sıra 25 bin TL’lik nakdi yardımda bulunacağız.

13- Sarıyer’deki yerel basınımız olmak üzere tüm basın çalışanlarının işlerini daha rahat yapabilmeleri için gerekli adımları atacağız. Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda belirlenecek uygun bir odayı basın çalışanlarına tahsis edeceğiz. Gazeteciler burada haberlerini yazabilecek, görüşmelerini yapabilecek. Ayrıca tahsis edilecek bu odada basın çalışanları için gerekli (şarj yeri, internet, televizyon vs.) konfor alanı sağlanacak.

14- Temel gıda malzemesi olan ekmeği alım gücü olmayan vatandaşlarımıza ve fırıncılarımıza destek olacağız. İlçede faaliyet gösteren fırıncılarımıza un desteği vereceğiz. Bu kapsamda mahallenin nüfus sayısı ve fırının üretim kapasitesine göre her esnafımıza 25-50 çuval arasında un temin edeceğiz. Bu sayede vatandaşın en çok şikayet ettiği ekmek fiyatlarını düşüreceğiz. Yüksek un fiyatından dolayı unlu mamullere zam yapmak zorunda kalan fırıncı esnafımız da un desteği ile birlikte fiyatları düşürebilecek. Bu sayede vatandaşın alım gücü artacak.

15- Sarıyer Belediyesi olarak vereceğimiz destek ile fırınlarda her gün 400 adet askıda ekmek olacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız bu ekmeklere ücretsiz bir şekilde ekmek alabilecek.

16- Sarıyer’deki üretici, girişimci kadınlara ürettikleri ürünlerini satabileceği kapalı pazar alanı tahsis edilecek. Pazar haftanın her günü faaliyette olacak ve standı bulunan kadınlardan herhangi bir kira alınmayacak.

17- Belediye tarafından öğrencilere verilen mevcut burs ücretini 2 katına çıkartacağız.

18- Sarıyer Akademi’nin eğitim verdiği öğrenci sayısını artıracağız, 38 mahalleden başarılı öğrencilerimizin bu kurumdan eğitim almasını sağlayacağız.

19- Maddi gücü yeterli olmayan anasınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine kırtasiye, okul üniforması desteği vereceğiz.

20- Sarıyer genelinde dereceye giren öğrencilerimizi belirli periyodik zaman aralıklarında yurt dışına sosyal ve kültürel gezilere götüreceğiz.

21- Etrafı orman ve sularla çevrili Sarıyer’de başta su sporları olmak üzere çeşitli kategorilerde spor faaliyetleri geliştirilecek, ilgili sporlarla ilgili takımlar kurulacak. Sarıyerli sporcuları her konuda destekleyip turnuvalarda boy göstermelerini sağlayacağız.

22- Garipçe Kalesi’nden Rumeli Feneri Kalesi’ne, Kilyos Kalesi’nden atıl vaziyetteki tüm tarihi mirasımıza sahip çıkacağız. Bu kapsamda ilgili kurum ve kuruluşlar ile temasa geçip gerekli restorasyon çalışmaları ivedilikle başlatılacak. Akabinde yer ve imar durumu müsait olan kalelerin yakınlarına belediyeye ait sosyal tesis inşa edilecek. Açılacak bu tesislerde başta söz konusu mahallelerdeki vatandaşımız olmak üzere Sarıyerlilere istihdam sağlanacak. Bu proje sayesinde mahalle esnafımız da ciddi bir gelir elde edecek. Çalışma sayesinde hem tarihi miras ayakta duracak hem de Sarıyer’in kültür turizmi gelişecek.

23- Yerel seçimlerde Sarıyer Belediyesi’ni kazanmamız halinde ilçemizde ikamet eden çiftlerimize düğün desteği vereceğiz. Bu kapsamda belediye olarak beyaz eşya alımında gençlerimizin yanında olacağız. Bu beyaz eşyaları da yalnızca çiftlerimizin yaşadığı mahalledeki küçük esnafımızdan temin edeceğiz. Bu sayede hem gençlerimizin yanında olacağız hem de esnafımıza katkı sağlayacağız.

24- Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak yerel seçimlerde iktidar olmamız durumunda ihtiyaç sahibi ailelere verilen yardım kartlarının yalnızca mahalle esnaflarında geçerli olmasını sağlayacağız.

25- Sarıyer’de okuyan üniversite öğrencilerinin yurt sorununu çözeceğiz. Bu kapsamda belediyemize ait olan ve dönüşümü uygun olan binalarımızı ve ilgili birimlerle görüşmeler neticesinde ilçemizde bulunan kamu binalarını öğrenci yurtlarına dönüştüreceğiz. İlçemizde fakülte, kampüs, meslek yüksekokulu dahil olmak üzere 9 yükseköğretim kurumu var. 10 binlerce üniversite öğrencisi Sarıyer’de eğitim alıyor. Birçok öğrenci aradığı yurdu bulamazken birçoğu da maddi imkansızlıklarla yurtta kalamıyor ve okulu bırakıyor. Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak öğrencilerimizin mağdur olmaması için kullanılmayan binaları öğrenci yurduna çevireceğiz. Öğrencileri kâr amacı gütmeden çok cüzi rakamlara misafir edeceğiz. Bu sayede hem atıl vaziyette bulunan binalar kamuya kazandırılacak hem de binlerce öğrencinin mağduriyetini gidereceğiz.

26- Özellikle pandemi sürecindeki yasaklar, vatandaşın alım gücünün azalması ve zincir marketlerin mahalle araları dahil olmak üzere çok sayıda bölgeye açılmasından dolayı küçük esnafımız çok zor zamanlar geçiriyor. Esnaf kepenklerini kapatırken, birçoğu da borçlarla boğuşuyor. Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak küçük esnafımızı korumak ve güçlendirmek adına Sarıyerlilere çağrıda bulunuyoruz. Bugünden itibaren alışveriş ihtiyaçlarımızı küçük esnaftan yapalım. Başlatmış olduğumuz bu kampanya sayesinde en zor günümüzde bizlere veresiye defterini açan küçük esnafımız ayakta kalacak, mahallemizin olmazsa olmazları bakkal ve manav gibi birçok işletme kapanmaktan kurtulacak.

27- Tüm mahallelerimizde bakkal, manav, berber, terzi vs. gibi farklı meslek gruplarını icra eden esnafımızdan ahiler olacak. Bir nevi danışma meclisi görevi görecek olan bu arkadaşlarımızla birlikte ayın belirli günlerinde bir araya geleceğiz. Mahallenin ve esnafın sorunlarını, taleplerini, şikayetlerini dinleyeceğiz.

28- Sarıyerli vatandaşlarımızın yerel seçimlerde Gelecek Partisi'ne teveccüh göstermesi durumunda, ilçemizde çiftçilik yapan üreticilerimize her yıl yazlık ve kışlık sebze fideleri ücretsiz dağıtılacak.

29- Yerel seçimlerde mahallesinde 2. olan muhtar adaylarımızı başkan danışmanlığına getireceğiz. Bu sayede 39 mahallemizin sorunlarını ve taleplerini yakından takip edebilecek, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap vereceğiz.

SARIYER POSTA