Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, İHA ve SİHA'ları hedef alan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a tepki gösteren AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim,  “Kendine Başka enstrüman bul Ali Babacan” diyerek tepki gösterdi.

selcuk-bayraktar-kizil-elma-aa-1908441_2

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir televizyon programında, Baykar'ın ürettiği milli İHA ve SİHA’ları bir kez daha hedef alması Sarıyer’de büyük bir tepki ile karşılandı.

Türkiye ve dünyada eşine az rastlanır bir başarı hikayesi yazan bu yüzde yüz yerli ve milli sermayenin, ticari ve stratejik önemine değinen Başkan Kurşun, “Sarıyer’in yetiştirdiği önemli değerlerden olup, yerli ve milli üretim denilince ilk akla gelen isimlerden olan Merhum Özdemir Bayraktar’dan bayrağı devralan değerli evlatları, milletçe yüzümüzü ağartmaya devam ederken, bazı odakların rahatsızlığı günden güne artıyor. Bugün kimin sözcüsü olduğu belli olmayan Ali Babacan’ın açıklamaları, Türk milletinin bir evladı olarak, Sarıyer’in bir evladı olarak bizleri son derece üzmüştür.

Kurşun, "Her ne kadar sayın Haluk Bayraktar konu ile ilgili olarak doğru yerlerde doğru açıklamaları yapmışsa da yerli ve milli üretimin önemini bilen vatan evlatları olarak bizlerin de bu durum karşısında sessiz kalma lüksümüz bulunmamaktadır. Sayın Haluk Bayraktar, Selçuk Bayraktar ve Ahmet Bayraktar’ın liderliğini yaptığı çalışmaların ürünleri, ABD, Çin, İsrail gibi ülkelerin İHA’larıyla rekabet ediyor, 27 ülkeye ihracat yapıyor. Hem ticari hem de stratejik önemi itibariyle Türkiye ve dünyada adından söz ettiren bu marka, tüm projelerini öz kaynaklarıyla geliştirmesiyle de başlı başına bir başarı hikayesidir. Bugün bu çalışmalarla gurur duymak yerine ipe sapa gelmez iddialar gündeme getirmek, hiçbir siyasetçiyi siyasi gündemde yer bulabilmek adına kendini komik ve küçük düşürmenin ötesine taşımaz. Sayın Ali Babacan Siyasetten de yüksek teknolojiden de anlamıyorsa bile, Teknofest’e katılan çocuklarla sohbet etsin ki onlardan biraz bir şeyler öğrensin.”

"Bu olay Ali Babacan’ın ucuz siyaset anlayışını ortaya koymaktan öteye gitmemiştir" diyen Kurşun, "Önce çıkıp devletinin milletinin ilerlemesine karşı çıkan, küçük kalsın benim olsun zihniyetindeki her kesimin ilgisini çekecek ipe sapa gelmez sözler söyleyeceksin, ardından bu sözlerle gündeme gelip dikkatleri üzerine çekeceksin, sonra da tüm dikkatler üzerindeyken partinin 22 eylem planını açıklayacaksın. Sayın Ali Babacan: Bu işlere bu vatan evlatlarının milli hedeflerini alet edemezsin, bu millet bunu yapmana izin vermez, kendine başka enstrüman bul.”