AK Parti Hükümeti Sarıyer’de devam eden projelere hız verip, yenileri için de düğmeye basarken, Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, tüm çalışmaları yakından takip ediyor.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun; sona gelinerek açılma aşamasında olan devlet yatırımlarını ziyaretinde, “Sarıyer’de, vatandaşına hizmet etme esasına dayalı bir belediye olmamasının vebalini vatandaş ödemesin diye devletimizin bütün imkanlarıyla Sarıyer’e hizmet etme gayretindeyiz” dedi.

F-q4rcEWEAAahEY

AK Parti Hükümeti Sarıyer’de devam eden projelere hız verip, yenileri için de düğmeye basarken, Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, tüm çalışmaları yakından takip ediyor. Hafta içinde Sarıyer’de inşaatı devam eden ve sona gelinerek açılma aşamasında olan başta eğitim kurumları olmak üzere tüm devlet yatırımlarını ziyaret ederek incelemelerde bulunan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun “Sarıyer’de, vatandaşına hizmet etme esasına dayalı bir belediye olmamasının vebalini vatandaş ödemesin diye, devletimizin bütün imkanlarıyla Sarıyer’e hizmet etme gayretindeyiz” dedi.

F-q4rcIXEAAtDLs

Sarıyer Kilyos Tüneli ve Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadı, Geçtiğimiz hafta Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile birlikte otobandan Sarıyer’e gelişi 35 dakikadan 5 dakikaya indirecek olan Sarıyer-Kilyos Tüneli’nde incelemelerde bulunan Halil İbrahim Kurşun, tribün inşaatı biten ve çimleri serilen Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadını ziyaret etti.

PHOTO-2023-11-20-10-42-12 (2)

"Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadımız futbol için hazır"

Sarıyer Yönetiminin talebi üzerine gerekli girişimlerde bulunarak, Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadı’nın tamamen yenilenerek Sarıyer taraftarının ve Sarıyer Spor Kulübü’nün ihtiyacına cevap verilmesini sağlayan Kurşun, “Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadımız futbol için hazır. Ziraat mühendislerimiz günü kurtarmak değil, gelecekte de uzun soluklu bir şekilde Sarıyer camiasına hizmet verebilmesi için çimlerin biraz dinlenerek oturması, yerleşmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Taraftarımızla, kulüp yöneticilerimizle, heyecanla o günü bekliyoruz. Belediyesi tarafından desteklenen, bir zamanlar Sarıyer’e rakip olarak bile görmediğimiz Karagümrük, Ümraniyespor, Pendikspor gibi kulüplerin gerek tesisleşme, gerek alt yapı hizmetleriyle birlikte geldiği noktayı görünce Sarıyer’imizin kaybolan yıllarına üzülmemek elde değil.” dedi.

F93APPoWsAAWLDS

EĞİTİM TESİSİ SEFERBERLİĞİ

Sarıyer Huzur Mahallesi’nde yeniden yapılan Süleyman Çelebi İlk ve Ortaokulu inşaatlarını İstanbul Valisi Davut Gül ile birlikte ziyaret ederek incelemelerde bulunan Kurşun, 8 derslikli anaokulu, 24 derslikli ilkokul ve 24 derslikli ortaokulun, planlanan şekilde ocak ayında teslim edileceğini öngördüklerini söyledi. Geçtiğimiz sene tamamlanarak Rumeli Kavaklıların hizmetine sunulan Rumeli Kavağı Güney Kıldıran İlk ve Ortaokulu’nun ardından, inşaatı tamamlanan Alpaslan İlkokulu da eğitime hazır. 19 derslikli ilkokul Tarabyalı öğrencilerle buluşmak için gün sayıyor. Başkan Halil İbrahim Kurşun’un bir sonraki durağı ise Baltalimanı’nda inşaatında sona yaklaşılan; Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Binası, Kız Öğrenci Yurdu, Erkek Öğrenci Yurdu, Konferans Salonu, Kütüphane ve Spor Komleksi bulunan eğitim kampüsü oldu. Kurşun bu eğitim kampüsünün de en kısa zamanda açılışını müjdeleyeceklerini ifade etti.

PHOTO-2023-11-20-10-42-11

Editör: Levent Pehlivanoğlu