2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Etimesgut Belediye Spor, güçlü yönetimi ve yerel yönetim uyumu ile imrendiriyor. 

Geçtiğimiz günlerde Sarıyer’in misafiri olan Ankara temsilcisi Etimesgut Belediyesi Spor Başkanı Mesut Şahingöz, Sarıyer Posta İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na özel ve samimi açıklamalarda bulundu.

Başarının sırrını Pehlivanoğlu ile paylaşan kulüp başkanı Başkan Mesut Şahingöz, “Çok uyumlu bir yönetim kurulu ve kulübe sahip çıkan belediye başkanımız var. Geçtiğimiz sezon stadımızı yenilerek kapasitesini 7 bin kişiye çıkardık. Ortak akılla ve geliştirdiğimiz projelerle kulüp bütçesine katkı sağlamaya devam ediyoruz. Böylece kulübümüzün geleceğini garanti altına alıyoruz” dedi.  

“Etimesgut, spor alanında kendinden söz ettirecek”

Belediye Başkanı Enver Demirel’in kulüp yönetim ile büyük bir uyum içinde çalıştığını ifade eden Başkan Şahingöz, “Belediyemizin spora yatırımları ve teşviği ile kulübümüzün ve şehrimizin ihtiyacı olan büyük bir spor ve yaşam merkezi inşa edeceğiz. Burada antrenman sahaları, sporcu konaklama yerleri gibi birçok donatı yer alacak. Spor alanında bu şehir mutlaka kendinden söz ettirecek. Etimesgut futbol, basketbol, voleybol, judo ve teniste adında söz ettirecek. Bunlar için gençlerimizi iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Altyapının sağlam olması için çocuklarımıza iyi sahip çıkmalıyız. Büyük kulüplere transfer olunca, ‘Etimesgut altyapısından yetişti’ diyecekler. Niye Etimesgut’un alt yapısından yetişmesin? Bu sene 2. ligde şampiyon olalım, olamazsak tecrübe kazanalım. En fazla bu ligde 1 yıl misafir kalırız. Ona göre gelecek sezonki kadromuzu oluşturacağız. Bu yıl da iyi bir mücadele veriyoruz. Play-Off’a kalıp 1. Lige çıkma ihtimalimiz var. Hedefleriniz varsa, mutlaka kazanırsınız.”

“Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz”

Etimesgut’u sportif alanda iyi yerlere getirmek için mücadele ettiklerini vurgulayan Başkan Şahingöz,  “Birlik ve bütünlük içinde çok güzel kulüp olmak ve Etimesgut halkının çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek istiyoruz. Tesis ihtiyacımız vardı, belediyemiz bununla ilgili önemli projeler geliştiriyor ve yapıyor. Tüm çalışmalar tamamlandığında çok daha iyi noktaya geleceğiz. Her zaman yanımızda olan ve bize destek veren Başkanımız Enver Demirel’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Son olarak Sarıyer’in Türk futbolunda köklü bir camia olduğunu belirten Başkan Şahingöz, “Belediye ve kulüp yönetimi el ele verirse başarı kaçınılmaz olur. Çünkü burada büyük bir potansiyel var” diyerek yeni seçilen kulüp başkanı Ali Genç'e başarılar diledi.