Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında tüm sorulara doğru cevap vererek Türkiye birincisi olan Meridyen Eğitim Kurumları öğrencileri Dilara Kanmaz, Sudenaz Bayraktar, Eylül Mavzer ile Meridyen Eğitim Kurumları TEOG ekibi bir araya gelerek hep birlikte 1’incilik pastası keserek başarılarını kutladılar.
Meridyen Eğitim Kurumları kurucu ortaklarından Abdullah Alp,“Bu yıl TEOG’da elde edilen başarılı sonuçlar, Meridyen Eğitim’in 5 yıllık birikiminin bir sonucudur. Yıllardır sürekli yükselen başarı grafiğimiz Meridyen Eğitim Kurumları’nda sürekli artan kalitede eğitim verildiğini göstermektedir. Öğrencilerimiz Dilara Kanmaz, Sudenaz Bayraktar, Eylül Mavzer,  tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye 1’ncisi oldular. Bu öğrencilerimizin dışında dört öğrencimizde sadece bir yanlış yaparak 1’nciliği kıl payı kaçırmışlardır. Yıllardır binlerce gencin, hayalini gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı olduğumuz için gurur duyuyor ve Meridyen Eğitim Kurumları adına emeği geçen, gecesini gündüzüne katarak öğrencilerini yetiştiren bütün öğretmen arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.”  diye konuştu.

BİRİNCİLERDEN TAVSİYELER

2017 TEOG-2’de tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasında yer alan Sarıyer Ortaokulu’ndan Sudenaz Bayraktar,  “TEOG için çok değil ama düzenli tekrar yaparak ve test çözerek çalıştım. Sosyal hayatımı ihmal etmedim, gerek okuldaki gerek kurstaki çalışmalarım TEOG’da başarılı olmamı sağladı. Özellikle TEOG başarımın yanında kitap okumayı da çok seviyorum. Önümüzdeki sene TEOG sınavlarına girecek olan arkadaşlarıma, kendilerini çok yormadan yeteri kadar çalışmaları ve her konu sonunda o konunun tekrarını yapmaları, konuyla ilgili test çözmelerini tavsiye ederim.” dedi.

BAŞARI EKİP İŞİDİR

2017 TEOG-2’nin şampiyonlarından Sarıyer Ortaokulu’ndan Dilara Kanmaz,  ise "Meridyen Eğitim’deki öğretmenlerim, eksik kalan konuların tamamlanmasına ciddi katkı sağladı. Burada öğretmenlerimle ve öğrenci arkadaşlarımızla bir aile gibiydik. Başarı ekip işidir, biz sınav süreci boyunca ekip olarak çalıştık, son haftalarda sürekli birbirimizi motive ettik. Bunun arkasında da düzenli çalışmanın, plan-programın faydasını gördük. Yeri geldi sabahtan akşama kadar ders çalıştık, yeri geldi stres atmak için eğlenceler düzenledik. Ders zamanı dersin hakkını verme, eğlence zamanı eğlencenin hakkını verme şeklinde bir yılı tamamlamış olduk." şeklinde konuştu.

DENEME SINAVLARI SINAV STRESİNİ AŞMADA ETKİLİ OLDU

Sınava hazırlandığı süre içinde düzenli tekrarlar yaptığını söyleyen başarılı öğrenci Zübeyde Hanım Ortaokulu’ndan Eylül Mavzer ise "Öncellikle okulda öğretmenlerim konuyu anlattı, sonra kursa gelip o konu ile ilgili testler çözdüm, etüt aldım. Günlük tekrarlarım oldu ama o tekrarlar o güne özel olmadı. Haftalık tekrarlarım oldu. Meridyen’deki öğretmenlerimizin çok büyük desteği oldu. Sürekli yapılan deneme sınavları sınav stresini aşmamda etkili oldu.” dedi.

EKİP ÇALIŞMASININ BİR SONUCU

Meridyen Eğitim Kurumları kurucu ortaklarından Kadir Özdemir ve Mustafa Akyasan ise “Başarı, öğrencilerimizin de belirttiği gibi ekip çalışmasının bir sonucu. Bu Meridyen Eğitim ailesinin bir başarısıdır. Burada fedakarane çalışan öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Mustafa Akyasan, “Tercih işlemleri Temmuz 2017 tarihinde yapılacak olmasına rağmen velilerimizin bu tarihe kadar okul araştırmalarını yapmaları gerekmektedir. Tercih ve yerleştirme sisteminde yapılan değişiklikleri veliler iyi takip etmeli ve tercihlerini buna göre yapmalı. Okulların taban puanları açıklanmadığından öğrencinin Türkiye geneli yüzdelik dilimi ve il geneli yüzdelik dilimi ile okulların açıklanan yüzdelik dilimleri karşılaştırılmalı. Veliler tercih şekli, ek yerleştirmeler ve okulların yüzdelik dilimleriyle ilgili değişikliklerden dolayı mutlaka uzmanlardan yardım almalılar.”açıklamalarında bulundu.