Sarıyer’de Emirgan, Reşitpaşa ve Fatih Sultan Mehmet Mahallelerine komşu olan Baltalimanı’nda, İBB, Yaşam Vadisi projesi kapsamında kapsamında çalışmalar devam ediyor.

ali-haydar-arslan-haber

Baltalimanı’da geçtiğimiz yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Yaşam Vadisi’nin 2. Etap çalışmları başladı. Konu üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na teşekkür eden Muhtar ALi Haydar Arslan, "Bu proje ile mahallemizin çehresi değişecek ve Baltalimanı, Sarıyer'in yeni çekim meerkezi olacak. Emeği geçen herkese şahım ve mahallem adına çok teşekkür ederim" dedi. 

baltalimanı

Karanfil Sokak ve Kanlıkavak Deresi Sokak’ta süregelen düzensiz trafik sirkülasyonu vadi ile birlikte ele alınan yeni yol düzenlemesi ve bölgedeki yağmur suyu birikintileri ve taşkınlar yeni yapılan yağmur suyu hattı ile sona erecek. 

Kanlıkavak Yolu Alt Mevkii Caddesi’ndeki düzenleme sayesinde 1500 metre bisiklet yolu şehre kazandırılırken proje alanında bir süre önce sürücü eğitimi verildiği alan ise 6500 metrekare beton alan yeşil alana dönüştürülecek.

Yaşam Vadisi projesinde; 1437 metre bisiklet yolu, 2950 metre yürüyüş yolu, Çocuk oyun alanları, Spor alanları, Etkinlik çayırları, Piknik alanları, Oturma-dinlenme alanları yer alıyor.

Editör: Levent Pehlivanoğlu