Sarıyer’in sevilen ve tanınan iş insanı Ali Genç, 17 Aralık’ta gerçekleştirilmesi planlanan Sarıyer Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkan adaylığını açıkladı. Ali Genç, başkanlık adaylığını duyurduktan sonra ilk röportajını Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetimi Levent Pehlivanoğlu’na vererek özel açıklamalarda bulundu. 

ALİ-GENÇ-SPOR

“SARIYER SPOR KULÜBÜ NAMIYLA YAŞAYACAK”

 Konuşmasına adaylık sürecine giden süreci anlatarak başlayan Ali Genç, “Sarıyer Spor Kulübü 58. Dönem Başkanı Selçuk Kavaloğlu’nun istifa etmesinin ardından gördüğüm kadarıyla yönetimden bir aday çıkmadı. Bende bu çerçevede, yıllardan beri Sarıyer Spor Kulübü’ne emek vermiş bir kişi olarak, Sarıyer’in sahipsiz kalmasını ve Sarıyer’in en değerli markası olan kulübün en iyi şekilde yönetilmesini arzu etmemden dolayı başkanlığa aday olmaya karar verdim.  Ümit ediyorum ki bu hem bizim için hem de Sarıyerliler için şans olsun. Adaylık açıklamamın başında da hep beraber yöneteceğimizi beyan ettim. Önemli olan Ali Genç değil Sarıyer Spor Kulübü’dür. Hepimiz faniyiz bir gün öleceğiz ama Sarıyer Spor Kulübü’nün adı namıyla şanıyla kalacaktır. Bu çerçevede de takımın başkan adayı ve yönetimine talip olmaktan gurur ve onur duyuyorum” dedi. 

“SEZAR’IN HAKKI SEZAR’A”

İş insanı ve Sarıyer Spor Kulübü Başkan adayı Ali Genç, kulüple ilgili hedeflerini ise şöyle özetledi;  “Allah nasip ederse hedeflerimizi her zaman, her bulunduğum ortamda hep yüksek tutmuşumdur. Allah da bizi mahçup etmemiştir çok şükür. Ben Sarıyer Spor Kulübü’nün iyi bir yerlere geleceğinin kanaatindeyim. Hedefimiz oturup kazandıktan sonra sporcu kardeşlerimiz ve teknik heyetle görüşmelerimizi yapacağız ve yönetim kurulu ile beraber bir hedef koyacağız. Bunda da ilk olarak, Sarıyer bu futbolcularla, ben şahsen play- off oynayabileceğini düşünüyorum. Bu yapı ve kadroyla bunu götürebileceğimizi düşünüyorum. Biz herkesle beraber hareket ediyoruz. Ben Sezar’ın hakkının Sezar’a verilmesi taraftarıyım. Kamuyouyunda kim ne biliyorsa, kulübe kimin menfaati olmuş, kimin menfaati olmamış, kim çok konuşmuş kimi hiçbir şey yapmadan konuşmaya çalışmış bunları analiz ediyoruz. Bu bakımdan ben kendimce inandığım arkadaşlarla yol yürümeyi tercih ediyorum” diyerek şunları kaydetti;

“SARIYER’İ SEVEN HERKESE KAPIMIZ AÇIK”

 “Bu bakımdan şu ana kadar 4-5 kişi dışında yönetim kurulunu açık bıraktım. Çünkü Sarıyer Spor Kulübü, bütün camianın bu taraftarın kulübü. Burada arzu eden maddi manevi Sarıyer’e katkıda bulunmak isteyen herkese bizim yönetim kurulumuz açıktır. Ama tabi; Sarıyer Spor Kulübü’ne ciddi anlamda maddi manevi destek sağlamak kaydıyla.  Maddi durum olmadan hiçbir şey olmadan hiçbir şeyin yürümediğini görüyoruz. Biz ‘onun bunun şunun’ yönetimini kurmuyoruz. Biz Sarıyer Spor Kulübü’nün yönetimini kuruyoruz. Bu çerçevede şeffaf bir yönetim olacak. Allah kısmet ederse kulübümüzün kapısı Sarıyer’i seven herkese açık olacak.”

ali-genç

“ŞEFFAF YÖNETİM ÖNCELİĞİMİZ”

Şeffaf yönetim anlayışının önceliği olacağını dile getiren Genç, “Benim siyasi olarak hiçbir siyasi partiyle bağlantım yok. Bugüne kadar olmamıştır. Parti derseniz, vatan, millet, Türk bayrağını, Atatürk’ü önde tutan her şey bizim sempati duyduğumuz olmazsa olmazımızdır. Dolayısıyla siyasi partilere eşit mesadedeyiz. Ben zaten bir taraf olursam en büyük kötülüğü öyle yapmış olurum Sarıyer’e. Bu kulüp bizim babamızın tapulu malı değil. Sarıyer Spor Kulübü’ne hizmet etmek isteyen herkese kapımız açıktır” dedi.

“STADA KAVUŞACAĞIZ”

Geçtiğimiz günlerde iptal edilen stat ihalesine ilişkinde değerlendirmelerde bulunan Genç, Sarıyer’in hak ettiği stata kavuşacağını ifade ederek, “Ben şahsen bunun yapılacağına inanıyorum. Bununla ilgili gayret gösteren siyasilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

“GÖREVE HAZIR GELİYORUZ”

Genç, “Hiç kimseye güvenerek başkan adayı olmuyorum. Yol arkadaşlarımın dışında kimsem yoktur. Öyle göreve hazır geliyoruz. Donanımlıyız, Allah’ın izniyle bu işi çok iyi bir şekilde götüreceğiz. Bu başarıya ben isterim bütün Sarıyerlilerin katkısı olsun. Sarıyerliyim diyen herkes bizim yanımızda yer alsın. Gönlümüzde kapımızda açık” diyerek sözlerini sonlandırdı.