Kız çocuklarının eşit şartlarda yaşaması, eğitimlerine katkı sağlamak için Dilek Kaya İmamoğlu’nun fikir öncülüğünü yaptığı ‘Büyüt Hayallerini’ projesi ilk meyvelerini vermeye başladı.

‘İlham Veren Adımlar’ kitabının satış geliriyle ‘İstanbul Vakfı’ ile birlikte 300 kız çocuğu burs imkanına kavuştu.

Kitabın satış geliri ile ortaokul, lise ve üniversitede okuyan 300 kız çocuğuna bursları dağıtılmaya başlanacak. 11-21 Ekim tarihleri arasında başvurularını yapan kız çocukları, sağlanan burs imkânı ile hayallerine bir adım daha yaklaşacak. İstanbul’da ikamet eden 4 bin 543 kız öğrencinin başvurduğu burslar, 300 kız öğrenciye verilecek.

‘İlham Veren Adımlar’ kitabının satışı devam ediyor

40 yazardan 40 ilham veren kadın hikâyelerinin toplandığı ‘İlham Veren Adımlar’ kitabı, kız çocuklarının eğitimine ve geleceğine umut oluyor. Halen satışı devam eden kitapta, Türkiye ve dünyada iz bırakmış kadınların hikâyeleri anlatılıyor. Satıştan elde edilen gelir de kız çocuklarına burs olarak yansıyor. İstanbul Kitapçısı başta olmak üzere İstanbul’daki kitapçılardan temin edilebilen kitabı toplu almak ve projeye destek vermek isteyenler de [email protected] adresi üzerinden İstanbul Vakfı ile iletişime geçebiliyor.

SARIYER POSTA