Tatilinizin sorunsuz ve keyifli geçmesini istiyorsanız erkenden planlama yapmalısınız. Muhafazakar yaşam şekline sahip olanlar konaklayacakları otelleri de dikkatli bir şekilde seçmelidir. Pek çok tatil beldesinde İslami değerlere uygun bir hizmet sunan otel bulunuyor. Önemli olan ise bu otelleri seçmek ve böylelikle yaşam tarzına uygun bir hizmet almaktır. Peki, sadece 3 adımda muhafazakar tatil planı nasıl yapılır?

Birinci Adım: Tatil Tarihlerini ve Yeri Belirleyin!

İlk olarak ne zaman tatile çıkacağınızı ve ne zaman dönüş yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Çünkü tatil boyunca konaklayacağınız oteli seçtiğinizde rezervasyon işleminizi yaparken otele giriş ve çıkış tarihleri sizden istenecek. Aynı zamanda kaç gün tatil yapacağınızı belirlemeniz durumunda konaklamak için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini de netleştirebilirsiniz. Tüm bunlar için ilk olarak tatil tarihlerini belirlemeniz gerekiyor.  Şayet mümkünse otele saat kaçta giriş yapacağınızı da belirlemenizde fayda olacaktır.

Tatil tarihleri ile birlikte lokasyonu da belirlemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Nerede tatil yapmak istediğinizi hala bilmiyorsanız bu konuda internet imdadınıza yetişebilir. İslami otellerin olduğu tatil bölgelerine dair kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Bu sayede neresi ilginizi çekiyorsa o bölgeye yönelebilirsiniz. Elbette tatil tarzınızı da dikkate almanızda fayda var. Örneğin tatil boyunca sürekli dinleniyor, yüzme ve güneşlenme gibi aktivitelerden faydalanıyorsanız havuz ve deniz seçenekleri olan bir oteli seçin. Deniz kenarında olan bir oteli seçerek bu keyfi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Tatil boyunca gezmekten hoşlanıyorsanız ve otelde geçirdiğiniz zaman daha kısıtlıysa bu durumda gezilecek yer sayısı fazla olan bir tatil beldesine yönelmenizi öneririz. Tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan pek çok bölge var ve bunlar arasından en çok ilginizi çeken yeri belirleyebilirsiniz. Bu sayede lokasyon olarak seçeneklerinizi azaltmış olursunuz ve planlama yapmanız da kolaylaşır.

İkinci Adım: Muhafazakar Otelleri Araştırın!

Artık tatil tarihleriniz ve nerede tatil yapacağınız kesinleştiğine göre bu bölgede hizmet veren muhafazakar oteller araştırmasına başlayabilirsiniz. Otel araştırması yapmak için uzun süre zaman ayırmanız gerekmiyor. Çünkü İslami kaidelere uygun bir hizmet sunan otelleri sadece tek bir platform üzerinden inceleme imkânınız var. Bu imkânı sunan da HalalBooking.com oluyor. Muhafazakar otel araştırması yapmanın hem kolay hem de keyifli bir yolu olan bu site üzerinden ülkemizde hizmet veren en iyi İslami otelleri kolayca gözden geçirebilirsiniz.

Öncelikle otellerin ne gibi hizmetler sunduğunu rahatlıkla görebildiğinizi belirtelim. Aynı zamanda otellerin görsellerini de inceleyebiliyor ve hangilerinin size daha uygun olduğunu da hemen belirleyebiliyorsunuz. Seçtiğiniz otellerde daha önce konaklayanların sunulan hizmetlere kaç puan verdiğini de site üzerinden görebilirsiniz. Elbette bu bilgilerin tamamı otel seçiminizi kolaylaştıracaktır. Hızlı ve kolay bir şekilde bu aşamayı geride bırakmak için yapmanız gereken sadece araştırmanızı doğru platformdan yani HalalBooking.com üzerinden yapmaktır.

Bu arada muhafazakar otellerde alkolsüzlük kuralının uygulandığını ve sadece helal gıdalarla hazırlanan yemeklerin servis edildiğini eklemek gerekir. Mahremiyete önem verilen konaklama adresleri olması nedeniyle kadınlar için ayrı alanlar da sunuluyor. Açık ya da kapalı havuzun yanı sıra kadınlara özel plaj ile güneşlenme alanları, spa ve hamam gibi imkânlar da oluyor. Gönül rahatlığı ile yaşam tarzınıza uygun bir hizmet almanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Üçüncü Adım: Otelinizi Seçin ve Rezervasyonu Yapın!

Otelleri detaylı bir şekilde inceledikten sonra gecelik kişi başı konaklama ücreti bilgisine de göz atmalısınız. Hem beklentilerinize hem de bütçenize uygun bir oteli seçtikten sonra artık rezervasyon işlemine geçebilirsiniz. Ancak sorunsuz bir tatil deneyimi yaşamak için olabildiğince Selge Beach gibi hizmet kalitesini kanıtlamış bir oteli tercih etmenizde fayda olacaktır. Bu otelleri HalalBooking.com adresine tıkladıktan sonra her yönüyle mercek altına alabilirsiniz. Sunulan hizmetlere ve görsellere göz atmanız durumunda zaten nasıl bir otel olduğuna dair fikir sahibi olabilirsiniz.

Rezervasyon yapma konusunda geç kalmayın! Erken rezervasyon durumunda indirim uygulayan otelleri HalalBooking.com adresinde görebilirsiniz. Erkenden rezervasyon yapmanız durumunda tatilde konaklama için daha düşük bütçe ayırmanız yeterli olacak. Bu nedenle indirim fırsatlarından da faydalanın! Yurt dışında helal tatil yapabileceğiniz otelleri de sitede görebileceğinizi ekleyelim. Rotasını yurt dışına çevirmek isteyenler muhafazakar otel arayışına bu site ile bir son verebilir.

Editör: Levent Pehlivanoğlu