Türkiye ve dünyada engelli insanlara umut olmak adına  “Bir engellinin yüreğinden şiirler” adlı ilk şiir kitabını çıkaran Gökhan Sağit, şimdiden 2. kitabı için kolları sıvadı.

“İnsanların sadece fiziklerinde engeller olabilir ve her birey bir engelle adayıdır” diyerek dikkat çeken Yazar Sağit, “Hedefim kitaplarımın sayısını arttırıp, Türkiye'm ve dünyada engelli insanların her zaman kendilerine bir hedef belirlemelere ve asla metanetlerini kaybetmeden o hedefe gidebilmek için bütün enerjilerini harcamalarıdır” dedi.

322898824_2220570561467261_1857265582449444696_n

“HEDEFİM ENGELLİ BİREYLERİN BAŞARABİLDİĞİNİ GÖSTERMEK”

Denizli’nin Kale İlçe’sinde doğan Yazar Gökhan Sağit, “İnsanların biz özel bireylere bakışı ve ilgisizliği zaman içinde fark ettim ve bizim yaşam sevgimizi kaybetmemek ve diğer engelli kardeşlerimize de umut olmak için kendimce şiirler yazmaya başladım. Bizim sadece engelimiz var ve hayata küsmeye hakkımız yok. Bu anlamda hedefim 2. şiir kitabımı çıkarıp, dünyada ki bütün insanlığa ve engelli olan kardeşlerimizi asla görmemezlikten gelmemelerini sağlamak gayretindeyim” dedi.

yazar-gökan-sağit-1

SAĞİT’İN İKİNCİ KİTABI YOLDA

“Bir engellinin yüreğinden şiirler” kitabını çıkartarak yaparak yeni bir okuyucu kitlesi oluşturduğunu belirten Sağit, şu sıralar 2. kitabımı çıkarmak için çalışmalarına devam ediyor.  

Şiir severlere Sarıyer Posta üzerinden mesaj veren Sağit, “Ben engellilerin zorluklarını şiire dökerken, sizlerden beni yalnız bırakmamanızı istiyorum. Çıktığım bu yolda, mücadelemi ve kitabımı merak edenleri YouTube, Tiktok, instegram ve Facebook üzerinden Gökhan Sağit yazarak davet ediyorum” diyerek destek istedi.

Editör: Levent Pehlivanoğlu