Sarıyer Belediyesi’nin Yaz Spor Okulu’na başlayacak olan 3 bin 200 çocuk, görkemli bir açılış töreniyle yaza “merhaba” dedi. Etkinliğe aileleriyle birlikte katılan çocuklar, Başkan Şükrü Genç’e büyük ilgi gösterdi.

Sarıyer Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Spor Yaz Okulu, bu yıl Çayırbaşı Stadı’nda coşkuyla açıldı. Binlerce çocuk ve ailesinin katıldığı etkinlik, ekranların sevilen sunucusu Ali Tınaz’ın sunuculuğunda bando gösterisiyle başladı. Çocukların kortej yürüyüşü ile devam eden organizasyon bando grubu ve şov gösterisiyle coşku doruğa çıktı. Törene katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, miniklerin sevgi gösterileriyle karşılandı.

“Sağlıklı Çocuklar Yetiştireceğiz”

Çocukları ve aileleri selamlamak için sahneye çıkan Genç, belediyenin en büyük projesinin sağlıklı ve eğitimli çocuklar yetiştirmek olduğunu belirtti. Başkan Genç, “Sizler bizlere güvendiniz ve çocuklarınızı emanet ettiniz. İki ay sonrasında bu işe gönül vermiş tüm arkadaşlarımla birlikte sizlere çok sağlıklı çocuklar vereceğimizin sözünü veriyorum. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için bulduğumuz her boşluğu yeşil alan yapacağız ve onları spora teşvik edeceğiz” dedi.

10 yılda 23 Bin 500 sporcu

Çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sunmak amacıyla hayata geçirilen Yaz Spor Okulları, bu yıl da yüzme, basketbol, voleybol, futbol, kız futbol, atletizm, jimnastik, tekvando, karate, judo ve kickboks olmak üzere 11 branşta hizmet verecek. 10 yılda 23 bin 500 çocuğa ulaşan Yaz Spor Okulları’nda uzman eğitmenler eşliğinde seçtikleri dalda spor yapma imkanı bulacak olan çocuklar, yaz tatillerini doldu dolu geçirme imkanı bulacak.