Bir süre önce 6. kitabını çıkaran ve geçmiş dönemde Sarıyer’de görev yapan Kaymakam Yaşar Gül, Sarıyer Posta'nın İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın yönetmeni Levent Pehlivanoğlu ile kitap üzerine kısa bir söyleşi yaptı.

2003-2005 yıllarında, görevi sırasında yaptığı çalışmalarla eğitime destek veren Kaymakam Yaşar Gül, eğitim gönüllülerinden topladığı bağışlarla "Gezici Kütüphane"yi kurarak hala hafızalarda yer ediniyor.

"En büyük temennim gelecek nesillere faydalı olabilmektir"

40 yılı aşkın süredir hizmetlerde bulunduğu vali yardımcılığı ve kaymaklık görevleri sırasında, basında bugüne kadar yer alan tüm projelerini "Türkiye Sevdalısı bir Kaymakam” adlı kitabında topladı.

Toplumdaki bütün sorunların asıl kaynağının eğitimsizlik olduğunu düşünen Gül, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu kitabı yazarken çokça kez anılarım aklıma geldi. Fakat bu kitabı bir anı kitabı olarak yazmak istemedim. Çalışmalarımı öne çıkararak oluşturduğum bu kitapta en büyük temennim gelecek nesillere faydalı olabilmektir. Bu kitabın içinde üretim var, eğitim ve tarım var. Toplumumuzdaki bütün sorunların üstesinden ancak eğitim ile gelebiliriz” ifadelerini kullandı.

Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu ve Sarıyer Kliniği sahibi Dr. Cengiz Alp'e imzalayarak hediye eden Yaşar Gül, keyifli söyleşiyi sonlandırdı.