ABD, AB ve BM’nin Boğaziçi eylemlerini destekleyen açıklamalarına Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten yanıt geldi. Teoman Alili’nin sunduğu Ulusal Kanal Ana Haber’e bağlanan Perinçek şunları söyledi:

“ABD ZAVALLI KONUMA DÜŞMÜŞTÜR”

“ABD zavallı bir duruma düşmüş. Bakınız ABD’nin umudu polis arabalarına tekme atan, bir takım çocuk diyeceğimiz kimseler. Bunların neresinde barış var, neresinde demokratik üniversite var o da sorulmaya değer. O nedenle Biden planlarının da yerle bir olduğunu gösteren manzaralar bunlar. ABD’nin ülkemizde başarılı olma şansı yok. İç cepheyi bölerek, çeşitli renkli -devrim diyorlardı- Soros karşı devrimleriyle başarıya ulaşma şansı sıfırdır. Yani ABD daha çok dışardan, Doğu Akdeniz’den yönelttiği tehditlerle bizim için bir sorun olabilir ama böyle karışıklıklar yaratarak ve çoluk çocuğu polise karşı kışkırtarak kazanma şansı yok. Gördüğümüz manzaralar konunun artık bir rektör meselesi olmadığını ortaya koyuyor.”

KÖKLÜ ÇÖZÜM: ÜNİVERSİTELER KENDİ REKTÖRÜNÜ SEÇMELİDİR

“Biz Vatan Partisi olarak görüşlerimizi açıkladık. Üniversiteler rektörünü kendisi seçmelidir. Köklü çözüm budur. Ama Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanmasına karşı eylemler de haklı, kahrolsun polis dememek şartıyla. Orada da maalesef sahte solcu, terörist bazılarının olaya girdiklerini gördük, onları bir kenara atıyoruz. Öğrenci kitlesi ve öğretim üyelerinin “rektörümüzü kendimiz tayin edelim” şeklindeki eylemleri olabilir ama görüyoruz ki başka güçler, Atlantik güçleri de olaya balıklama dalıyorlar ve planlarını uygulamaya uğraşıyorlar.”

ABD PLANLARININ BAŞARI ŞANSI YOK

“Yanlarına HDP’yi de alırlar, PKK’yı da alırlar. Zaten şu anda PKK olayların içindedir. FETÖ ve ABD de onları destekler. Ama güçleri sınırlıdır ve yapabilecekleri bir şey yok. Biraz evvel de söylediğimiz gibi başarı şansı yok. ABD’nin dünyanın efendisi olma planı için “İnsan Haklarıcıların” belli rolleri var. Ama yine de BM dünya devletlerinin içinde birleştiği bir uluslararası örgütlenme. Onun da kendisine çekidüzen vermesi gerekir. AB maalesef sık sık ABD denetiminde. Özellikle Türkiye’ye müdahale konularında. Bu ABD planları içinde AB’nin hiçbir geleceği yok. Biz Türkiye olarak terörü bitiriyoruz. Çok büyük başarılar kazandık ve ABD’nin Gladyo örgütlenmesini ordu ve millet olarak ezdik. Bu kararlılık sürmektedir. O nedenle Türkiye’mizin geleceğine güvenle bakıyoruz ama şu manzaradan da bütün millet ve gençlik olarak ders almamız lazım. Gençliğimiz bu planlara yardımcı olmayacaktır. TGB, Vatan Partisi Öncü Gençlik gençliğin geniş kesimlerine hakim durumdadır. O bakımdan gençliğimize de sonuna kadar güveniyoruz. Üniversitelerde haklı temellerde olan mücadeleler doğru zemine dayanmak zorunda. Milletin “aferin gençlerimize, güzel şeyler yapıyorsunuz.” dediği hareketler başarı kazanır. Türk milleti seyrediyor bu manzaraları. Polis otomobilini tekmeleyip duruyorlar. Bir bakıyorsunuz Boğaziçi’nde gözaltına alınanların yüzde doksanı terör örgütü bağlantılı çıkıyor. Bu gençlik için çok önemli bir uyarı. Başarıya ulaşmak için haklı zeminde olmamız lazım. Aramıza bu bozguncuları almamamız lazım. Onun için disiplin, örgütlenme çok önemli gençlik hareketinde. Bu bakımdan bu durumlardan ders çıkarmamız gerekiyor.”

SARIYER POSTA GAZETESİ