CHP Sarıyer İlçe Başkan Adayı Uğurhan Atma, Sarıyer Posta Gazetesi’ni ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu ile bir araya gelen Uğurhan Atma, aday olma sürecini, partisiyle ilgili hedeflerini ve uygulamak istediği politikaları anlattı.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in aday olmayacağını belirterek, gençleşmeyi işaret etmesinin ardından CHP Sarıyer İlçe Başkan Adaylığını açıklayan Uğurhan Atma, Sarıyer Posta Gazetesi’ni ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’nun sorularını yanıtlayan Uğurhan Atma, aday olma sürecini, uygulamak istediği politikaları ve hedefleri anlattı. Partinin tabanından geldiğini ve bugüne kadar aktif çalışmalar içerisinde bulunduğunu dile getiren CHP Sarıyer İlçe Başkan Adayı Uğurhan Atma, “Partimizin Sarıyer’de nasıl bir politika uygulaması konusunda iki tane makale yazdım. Referandum sürecinde partimizin seçmen kitlesine nasıl bir mesaj vermesi, nasıl yaklaşması konusunda hazırladığım sunum; ilçe başkanımız tarafından da genel merkeze gönderildi ve bu şekilde de seçim kampanyasını yürüttük. Şunu söylemek istiyorum: Ben partimizin tabanında yıllardan beri mücadele eden, aktif olarak çalışan bir üyesiyim. Son süreçte Sarıyer’de CHP’nin daha güçlü olabilmesi daha geniş tabana ulaşabilmesi için uygun politikaları geniş kitlelere ulaştırabilmesi için Sarıyer İlçe Başkanlığına aday oldum” dedi.
“EN BÜYÜK HAYALİMİZ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİ KAZANMAK”

Önümüzdeki günlerde CHP’nin 2019 vizyonunun nasıl olacağı, gelecek yıllarda CHP’nin Sarıyer’de hangi politikalarla ilerleyeceği, hangi projeleri yapacağıyla alakalı geniş tabanlı bir toplantı yapacağını açıklayan Atma, “CHP’ye üye tüm mensuplarımızı doğru amaç doğru idealler ve doğru mücadele için birleştirme amacındayım. Bizim en büyük hayalimiz; CHP’nin 2019 Seçimlerinde kendi çıkarttığı Cumhurbaşkanı adayını iktidara getirmesi. Dolayısıyla genel başkanımızın da bu noktada koyduğu iradeye sahip çıkmak istiyoruz. Parlamenter rejimin tekrar Türkiye’de kabul göreceği bir sürecin içine girilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.
“CHP DAHA DİNAMİK OLSUN”

Uğurhan Atma, tartışmalı geçen delege seçimlerinin geride kaldığını vurgulayarak, “Bizim için delege seçimleri kapandı. Delegeler belirlendi. Artık 9 Aralık’taki seçimlerde ilçe başkanlığına talibiz. Biz, tabi ki küs insanları parti içerisine tekrar kazandırmak, onların parti içindeki sorunlarını çözmek istiyoruz. Konsantre alanımız tamamıyla ilçenin daha başarılı olabilmesi daha iyi çalışmalar yürütebilmesi sloganımız da ‘Gücümüz birliğimizden gelir!’ biz bu şekilde yola çıktık. Amacımız CHP büyüsün, güçlensin daha dinamik olsun. Gençlik kolları başkanı olduğumda benden sonraki arkadaşlara ‘Bu bayrağı en onurlu en erdemli bir şekilde teslim etmek amacındayım’ demiştim. Yine bu anlayışla, siyasete girdiği ilk günkü idealini yitirmemiş bir partiliyim” diye konuştu.
“MEHMET DENİZ’İN GENÇLERE BÜYÜK DESTEĞİ VAR”

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in partide çok ciddi emekleri olduğunu belirten Atma, “Mehmet Deniz bizim ilçe başkanımız. Yaklaşık 7 senedir CHP bayrağını Sarıyer’de dalgalandıran partidaşımız. CHP’de çok ciddi emekleri var. Partimizin yakaladığı ivmede onun siyasi duruşunun çok büyük katkısı var. Özellikle genç siyasetçilerin CHP içerisinde ön planda durmasında her alanda desteği var. Ben de kendisinin bir yönetim kurulu üyesiyim.  Mehmet Deniz’in aday olmama sürecini görene kadar aday olmadım. Bu, siyasi nezaket icabı doğru olmazdı” ifadelerini kullandı.
“SİYASETİ GENİŞ TABANLARA YAYACAĞIZ”

Aday olmaya karar verdiğinde ilk olarak diğer adayları aradığını dile getiren Atma, “Hepsi partimizin alanında uzman ve yetkin kişileri. Hepsi CHP’ye yıllar içinde emek vermiş, CHP’nin Sarıyer’de büyümesi için çalışmış insanlar. Siyasi nezaketimi de göstermek suretiyle CHP’nin birliğinden bütünlüğünden CHP örgütünün önümüzdeki yıllardaki büyük hedefe konsantre olmasından mütevellit bir siyasi yolculuğa başladım. Biz hep birlikte daha iyisini tercih eden siyasi eylemlerde bulunacağız. Refleksleri daha kuvvetli olan, siyaseti daha geniş tabanlara yaymaya çalışan bir siyasi parti olacağız” dedi.
UĞURHAN ATMA KİMDİR?

27 Mayıs 1987 doğumlu olan Uğurhan Atma, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunudur. İyi derecede İngilizce ve orta derecede İspanyolca bilen Atma, reklam sektöründe özel bir şirkette yöneticilik yapmaktadır.

Siyasi faaliyetlerine Koç Üniversitesi'nde Atatürkçü Düşünce Platformuna katılarak başladı. 2007-2009 yılları arasında bu platformun aktif bir şekilde faaliyet göstermesini sağladı.

2009 -2010 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Üniversite Komisyonu Başkanlığını yaptı. Bu görev süresince Koç, Boğaziçi ve İTÜ’de CHP’nin örgütlenme çalışmalarını yürüttü, Sarıyer Müdafaa isminde tüm kaynakları üniversiteli gençlerden oluşan siyasi derginin kurulmasını sağlayarak genel yayın yönetmeni görevimi üstlendi. 2010 Referandumunda Sarıyer’in üniversitelerindeki gençleri sokakta aktif ederek referandumda bir gençlik yapısı olmasına destek oldu.

2011-2012 seneleri arasında CHP Sarıyer Gençlik Örgütü Başkanlığı görevinde bulundu. CHP’nin mevcut genç üyelerinin aktif olarak parti içerisinde yer almasını sağladı, mahallerdeki emekçi gençler ile üniversitelerdeki gençleri aktif ederek ortak payda da buluşmalarını sağladı. Lise örgütlenme yapısı kurarak CHP’nin lise örgütlenmesine katkı sağladı.

CHP Sarıyer Cumhuriyet Mahallesi Mahalle Temsilciliği görevinde bulundu.

Haziran 2015 seçimlerinde CHP Genel Merkezi’nin reklam ekibinde bulunarak internet reklamlarını ve iletişimini yönetti.

2015 Seçiminde CHP Sarıyer Seçim Koordinasyon Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. 2015 seçimlerinde CHP’nin Sarıyer’de başarılı olabilmesi için 7 adet komisyon kurulması sürecini yönetti. Seçim süreci boyunca yönetim kuruluna destek olacak olan bu komisyonlara partinin aktif ve gönüllülerinin ilgi alanlarına göre görevlendirilmesini sağladı.

2015’den itibaren CHP Sarıyer Örgütten Sorumlu İlçe Başkan yardımcılığı görevini yaparak mahallelerde CHP örgütlenmesine katkı sağladı.

2017 Referandum’unda Sarıyer CHP’nin seçim bildirgesini yazarak CHP Sarıyer’deki Referandumda nasıl bir politika izlemesine dair çalışmalarını CHP Genel Merkezi’ne yolladı. Sarıyer’de CHP her mahallede bu çalışmalar üzerinden seçim kampanyası izledi.