Sarıyer’de Ateş Petrol U10-U12 Underfootball Ligi düzenleniyor. Bu alışılmadık ligde sadece U10 ve U12 takımları sahaya çıkacak.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek bu projeyi organize eden Ferhat Can ve Ligin isim sponsoru Ateş Petrol’ün kurucusu Emre Yaldız turnuvanın tüm detaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Underfootball’u anlatan Ferhat Can,Underfootball şahsım tarafından kurulmuştur. 10 seneden beri altyapı sporcuları ile çalışmaktayım. Son 6 senedir Sarıyer’deki bir futbol okulunda işletmecilik/koordinatörlük yapmaktayım. Çevremizi ve ikili ilişkilerimizi kullanarak futbol okulları ve kulüpler ile daha önce küçük turnuvalar düzenliyorduk. Burdan yola çıkarak gerçekleştirdiğimiz turnuvalardaki tecrübelerimizle daha kaliteli ve profesyonel organizasyonlar yapmak istememizden dolayı Underfootball ekibini kurduk. Ekibimizle birlikte Nisan ayında U9 turnuvası ve 29 Ekim’de Cumhuriyet Kupası Turnuvası düzenledik” dedi.

GENİŞ KADRO

Ferhat Can ekiple ilgili de bilgilendirmeler bulunarak; “Underfootball olarak geniş bir ekine sahibiz aslında. Şahsım dışından 1 turnuva koordinatörümüz, 2 saha içi organizasyon sorumlumuz, 2 fotoğrafçımız, 2 muhabirimiz, 1 sosyal medyacımız ve 1 hakem komitesi sorumlumuz bulunmaktadır. Buradaki en önem verdiğimiz konu ise lig boyunca çocukların organizasyonun çeşitli aşamalarında görev vererek, küçük yaşta bir organizasyonu gerçekleştirmelerinin sağlanmasını amaçlanmaktayız” diye konuştu.

SAYISIZ MAÇ TECRÜBESİ

Ferhat Can, ligin kurulma amacını ise şöyle açıkladı; “Amacı net olarak şu şekilde ifade edebilirim. ‘Çocukları müsabaka ortamına hazırlamak, rekabet ve takım ruhunu pekiştirmek amacımızdan da belli olduğu gibi çocukların müsabakalar ile daha erken yaşta tanışıp ülkemizde liglerin başlama yaşı olan U11-U12 liglerine çıkarken sayısız maç tecrübesi yaşamaları.” 

“5 TAKIM KAYIT YAPTIRDI”

Özel bir lig olduğu için katılan kulüplerin yetkililerinden izin alınması gerektiğini ifade eden Can, “Aralık ayında başlayacak U10 – U12 turnuvamız Sarıyer Spor Kulübü sahasında gerçekleşecek. Sahanın müsaitlik durumundan dolayı maksimum 10 takımlı bir lig gerçekleştirebiliyoruz. Çok yakın zamanda duyurusunu yapmış olmamıza rağmen şu an 5 takım turnuvamızda yer almak için kayıt yaptırdı. İlgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Katılan takımları çok yakında underfootballofficial Instagram sayfamızdan duyuracağız sayfamızda görebilirler” ifadelerini kullandı. Ferhat Can, turnuvanın sonunda katılan tüm çocukları mutlu edecek eğitici ve öğretici hediyelerin dağıtalacağının müjdesini vererek, U12 liginin isim sponsoru Ateş Petrol’ün sahibi Emre Yaldız da desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

“GELENEKSEL HALE GELECEK”

U12 liginin isim sponsoru Ateş Petrol’ün sahibi Emre Yaldız ise, Benim için önemi öncelikle Sarıyer’deki çocuklarımızın böyle bir organizasyonda bir araya gelerek daha bu yaşlarda futbol sevgisini Sarıyer sevgisini aşılamak. Burada hem birbirleri ile tanışacaklar belki ilerleyen zamanlarda rakip olacaklar ama birbirlerini hiçbir zaman unutmayacak hem bizim için hem de onlar için unutulmayacak bir serüven olacak” dedi.

Projeyi geleneksel hale getirmeyi düşündüklerini ifade eden Yaldız, “İlerleyen zamanlarda herkes çok güzel bir futbol festivali görecek. Bu çocuklarımız içinden de Sarıyer Spor Kulübü’ne diğer kulüplere olsun daha bu yaşta bir kaç çocuğumuzu keşfettirebilirsek en büyük motivasyon kaynağı bizim için budur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: SarıyerLife