Devletin ve bütün ilgili kurumların koordinasyonuyla ilerleyen depremin yaralarını sarma seferberliğinde, Cumhur İttifakının Sarıyer temsilcileri afetzedeler için büyük bir dayanışma örneği gösterdi. 

ak-parti-sariyer-deprem-calismalari-5

Depremin ilk gününden itibaren AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığında oluşturulan AK Parti Sarıyer Gönüllüleri Afet Koordinasyon Merkezinde, binlerce Sarıyerli dayanışma için bir araya gelirken 94 gönüllü de düzenli olarak koordinasyon merkezinde görev aldı.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın destek verdiği Sarıyer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışmaları kapsamında; 93 tır, 109 kamyonet, 21 otobüs, 16 minibüs, 43 binek araç, 1 eskavatör, 4 kepçe, 270 çadır, 118.570 battaniye, 7625 ısıtıcı, 355 jeneratör, 168.596 koli gıda malzemesi, 42.029 koli hijyen malzemesi, 156.172 koli giysi, 39.949 diğer sarf malzemeleri, 6 tam donanımlı mutfak ve 33 konteyner, afet bölgelerine sevk edildi.

ak-parti-sariyer-deprem-calismalari-3

Bunların dışında yaşanan afetin ardından Sarıyer’e yerleşen 888 Aile AK Parti tarafından ziyaret edilerek; giysi, gıda kolisi, hijyenik ürünler, temizlik ürünleri, beşik, engelli araçları, hasta yatağı, mobilya, beyaz eşya, mutfak malzemeleri ve nakdi para paylaşımları yapıldı. Öte yandan Sarıyer hastanelerindeki 313 depremzede de ziyaret edilerek tıbbi ve yaşamsal ihtiyaçlarına destek olundu.

Afet bölgesine yapılan ziyaretlerle oradaki afetzedelerin acıları paylaşıldı, yaşam mücadelelerine destek olundu.

“ELİMİN EMEĞİ GÖZÜMÜN NURU”

AK Parti Sarıyer Gençlik Kolları hem Sarıyer’deki afetzede gençlere yönelik faaliyetlerle, hem de afet bölgesine giderek ortaya koyduğu dayanışmayı; deprem öncesinde planlanmış olan Futbol Turnuvasını iptal ederek, ortaya konulan ödülü de afetzedelere bağışlayarak taçlandırdı. AK Parti Sarıyer Kadın Kolları da hem deprem bölgesinde hem de Sarıyer’e yerleşen depremzedelerle yardımlaşma ve dayanışmasını sürdürmeye devam ediyor. Taziye ve geçmiş olsun ziyaretlerinin yanı sıra “Elimin Emeği Gözümün Nuru” sosyal sorumluluk projeleriyle çeyiz sandıklarını depremzede vatandaşlar için açan AK Partili kadınlar, hazırladıkları çeyiz bohçalarıyla depremzede vatandaşlarla gönül köprüleri kurdular.

ak-parti-sariyer-deprem-calismalari-7

BAŞKAN KURŞUN’DAN DAYANIŞMA TEŞEKKÜRÜ

AK Parti Teşkilatlarının yanı sıra afetzedelerle dayanışmak için adeta birbirleriyle yarışan tüm Sarıyerlilere teşekkür eden AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun şu şekilde konuştu; “Deprem afetinin üzerinden üç haftayı aşkın bir süre geçti. Bir kez daha afette vefat edenlere rahmet, yaralı olanlara acil şifa, milletimize sabırlar diliyorum. Sizlerle birlikte depremin ilk anından beri devlet ve millet olarak deprem afetinin sebep olduğu yaraları sarmanın gayreti ve kararlılığı içerisinde olduk, olmaya devam ediyoruz. Millet olmanın ne demek olduğunu bir kez daha idrak ederken, millet kavramının ve dayanışmanın sınır tanımadığını hep birlikte gördük. Başta Cumhur İttifakı Teşkilatlarımız olmak üzere iş insanlarımızdan STK’larımıza, Spor Kulüplerimizden küçük esnafımıza, emekli maaşını bağışlayan büyüklerimizden kumbarasını bağışlayan yavrularımıza kadar bütün Sarıyerli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bir kez daha gördük ki Türkiye Tek Yürek, bir kez daha gördük ki, Sarıyer Tek Yürek" dedi. 

ak-parti-sariyer-deprem-calismalari-8

ak-parti-sariyer-deprem-calismalari-9