Sarıyer Motosiklet Kulübü tarafından organize edilecek Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası'nın açılış yarışı, 19-20 Haziran tarihlerinde MotocrossPark Kilyos'ta gerçekleştirilecek.

Enduro tutkunları gün boyunca; E1, E2, E3, EGenç, EB, EC, EVeteran ve EKadın sınıflarında, ATV branşından da S1, S2 ve S3 (iki çeker) sınıflarında ödül kürsüsüne çıkmaya çalışacak.

HEM ZAMANA HEM DE DOĞAYA KARŞI YARIŞACAKLAR

Covid-19 önlemleri kapsamında seyircisiz yapılacak yarışta sporcular, 19 Haziran Cumartesi günü lastik, kaya, ağaç ve beton büzlerden oluşan yapay parkurdaki sıralama turlarında kıyasıya mücadele edecek. 20 Haziran Pazar günü ise başta ekstrem test ve enduro testten oluşan parkurda hem zamanla hem de doğayla yarışacaklar.

"MOTOSİKLET KULLANIMI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR"

Enduro ve ATV sezonunu uzun bir aradan sonra İstanbul'da açacaklarını belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, "Sporcularımız doğal ortamda hem motosiklet hem de ATV ile mücadele edecek. İstanbul'un Karadeniz kıyısında başlayacağımız sezon için heyecanlıyız. Türkiye'de motosiklet kullanımı her geçen gün artıyor. Pandeminin etkisiyle ilgi ve kullanım katlanarak arttı. Hem genç hem de kadın motosiklet tutkunlarını Türkiye Şampiyonası'nda görmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

SARIYER POSTA GAZETESİ