Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda hayata geçirilen tam kapanma uygulamasının etkileri Türkiye genelinde olduğu gibi Sarıyer'de de görülüyor. Buna göre, ilçe genelindeki riskli alan sayısı azalmaya devam ediyor.

Son haftalarda artan Covid-19 vakaları ile birlikte Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının ardından 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanmanın uygulanacağı açıklanmıştı. 'Sarıyerliler dikkat! Tehlikenin farkında mısınız?' başlıklı haberimizde, Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar Uygulaması'ndaki verilere göre ilçe genelindeki birçok mahalle kırmızı olarak gösterilirken, son güncellemeyle birlikte bu alanların birçoğu yeşile döndü.

LÜTFEN KURALLARA UYALIM!

Her ne kadar Sarıyer genelindeki riskli alan sayıları azalsa da bazı mahallelerde risk devam ediyor. Sarıyer Posta Gazetesi olarak corona virüsünün daha fazla kişiyi hayattan koparmasını engellemek ve sevdiklerimize zarar vermemek adına maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmeye davet ediyoruz. İşi olmayan vatandaşlarımıza zorunda kalmadıkça evlerinden çıkmamaları konusunda çağrıda bulunurken, bir kez daha ‘Evde Kal Sarıyer’ diyoruz. Salgının yayılma hızını minimum seviyeye indirmek için uzmanların uyarılarını dikkate alalım.

ÖNCEKİ TABLO

SARIYER POSTA GAZETESİ