Başkan Selçuk Kavaloğlu basın mensupları ile bir araya geldi.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Selçuk Kavaloğlu, geleneksel hale getirdiği basın toplantısını kulüp tesislerinde gerçekleştirdi.

Başkan Selçuk Kavaloğlu basın mensupları ile bir araya geldi.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Selçuk Kavaloğlu, geleneksel hale getirdiği basın toplantısını kulüp tesislerinde gerçekleştirdi.

Levent Pehlivanoğlu
Levent Pehlivanoğlu
19 Eylül 2022 Pazartesi 22:41
479 Okunma
Başkan Selçuk Kavaloğlu basın mensupları ile bir araya geldi.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Selçuk Kavaloğlu, geleneksel hale getirdiği basın toplantısını kulüp tesislerinde gerçekleştirdi.

Sarıyer Spor Kulübü’nde neler oluyor, ne durumdayız şeklinde konu başlıkları ile basın toplantısı düzenleyen Kavaloğlu, “Sarıyer taraftarını köyünü seven herkesi bir nebze rahatlatmak ve yanlış bilgilerden de kurtarmak, kulübümüzün menfaatleri açısından çok önemli” dedi.

“LİG UZUN BİR MARATON”

“Hepimizin gündeminde Kocaelispor maçı var, fakat geride kaldı. Lig uzun bir maraton önümüzde bakıyoruz. Fakat bazı gerçekleri gözden geçirmemiz gerekir. Bu göreve geldiğimizde takımda sadece 2 futbolcu vardı. Biz genç bir takım yaptık. Bu takımda taşların yerine oturması için bir sürece ihtiyaç var. Futbolcular birbirini yeni yeni tanıyor. Kocaelispor transfere 42 milyon TL bütçe ayırdı. Ve kadrosunda 7-8 tane üst liglerden oyuncusu var. Yüksek bütçe ile kurulmuş bir takımla böyle kora kor mücadele etmek bizim başarımızı gösterir. Ortaya her skor ortaya çıkabilir. Bizim için asla bir yıkım değildir. Ardından Kırşehir deplasmanından 1 puan aldık. Yönetim, futbolcu, teknik heyet hepimiz birlik halindeyiz.”

“HATA YAPTIK AMA BAZI KURALLAR BİZİ AŞIYOR!”

Kocaeli maçında rakip seyircinin, TFF kararı ile Grup Beyaz Martı’nın yer aldığı tribüne verilmesini üzerine açıklama yapan Başkan Kavaloğlu, “Bizleri eleştirenler haklı olduğu yönleri olduğu kadar haksız yönleri de var. Kocaeli maçı öncesi sabah yapılan toplantıda TFF temsilcisi, deplasman seyircisinin olduğu tribündeki koltukların kırık olması nedeniyle buraya seyirciyi oturtamayız, başka yere almamız lazım diyerek karar verdi. Evet bu duruma başka bir çerçeveden baktığımızda bu bir hatadır, bunu da itiraf ediyorum! Ama kimse kusura bakmasın, insani ilişkilere müdahele edebiliyoruz, ancak benim de aşamayacağım bazı kurallar ve kararlar oluyor.”

“KİMSE SARIYER SPOR KULÜBÜNDEN BÜYÜK DEĞİLDİR”

“Sarıyer Spor Kulübü bakidir biz gelip geçiciyiz” diyerek vurgu yapan Başkan Kavaloğlu, “Kapımız herkese açıktır her isteyen gelebilir. Biz yönetimde 14 artı ben biz yola çıktık. Bu yolda bizim tarzlarımız ve üsluplarımız belki bazı arkadaşlara ters gelmiş olabilir. Burada önemli olan yapılan hatayı düzeltmektir. Biz hata yapıyorsak çevremdeki herkes düzeltmek için çaba sarf edecek. Bu yola çıktıysak, bu yolun sonuna kadar beraber gideceğiz. Kimse Sarıyer Spor Kulübü’nden daha büyük değildir. Ama yarı yolda bırakan herkesin Allah yolunu açık etsin. Bende vefa çok önemlidir, bugüne kadar göstermem gereken vefayı herkese gösterdim. Ama maalesef bazı arkadaşlar karşımızda vefasızlık yapıyorlar, bugüne kadar önce abilik, sonra başkanlık yaptım. Her türlü hoşgörü ve toleransı gösteririm. Söz konusu Sarıyer Spor Kulübü’nün menfaatleri ise kimseye göstermem. Kimse kusura bakmasın. Hepimiz hatalar yaptık, ama özür dilemesini bildik. Hatayı kendi içimizde düzelttik, çünkü kulübümüz zarar görmesin diye. Sonuç itibariyle bizim yönetimimiz ve kulübümüz içerisinde bir sorunumuz yok” diye konuştu.

“YENİ STADIMIZLA İLE İLGİLİ ÇOK GÜZEL GELİŞMLER VAR”

Başkan Kavaloğlu, “Yapacak çok işimiz var. Bizim amacımız bu kulübe çivi çakmak. Bana göre en önemlisi buradaki stadımız yani futbol mabedimizdir. Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya giderek Gençlik Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret ederek stadımız ve kulübümüz hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Kendisi de İstanbul’a gelerek Yusuf Ziya Öniş Stadı’nda incelemelerde bulundu. Kendisine şahsım ve Kulübüm adına teşekkür ediyorum. Sarıyer Spor Kulübü’nün bir stadı ve tesisi olması için elimizden geleni yapıyoruz. Taraftarımızın İçi rahat olsun. Bu konuda her şey rutin ilerliyor. İnşallah gelecek sezon maçlarımızı, yeni stadımızda oynayacağız” Dedi.


Son Güncelleme: 19.09.2022 23:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol