Güneş Paneli Kurulumu (EPC Anahtar teslim) yapan şirketlerin iş akışlarını hızlandırmalarına, saniyeler içerisinde fizibilite raporu oluşturarak tekliflendirme yapmalarına olanak sağlamak amacıyla geliştirilen SolarAsistan yazılımı; Solarex 2022 Fuarı’ndalansmanını gerçekleştirdi ve ilk defa güneş enerji sektörüyle buluştu. GES kurulumu yapan firmalara yönelik hazırlanan GES fizibilite yazılımı sayesinde fizibilite raporu hazırlamak çile olmaktan çıktı.

Solarex 2022 Fuarı’nda görücüye çıkan SolarAsistan; Türkiye’de bir ilk olarak TKGM (Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü verilerinden yararlanarak Ada Parsel Sorgulama) ve PVGIS (PhotovoltaicGeographical Information System) ile entegreli çalışan tekliflendirme yazılımı olarak, şirketlere sağladığı CRM özellikleriyle fuarda dikkatleri üzerine çekti.

Şirket yetkilileri; SolarAsistan’ın, solar panel kurulumu (EPC Anahtar Teslim) yapan şirketlerin iş akışlarını hızlandırmalarına olanak sağlayan dijital bir asistan olarak tasarlandığını, bu sayede şirketlere güneş enerjisi santrali kurulumu için gerekli fizibilite raporu ve teklif oluşturma aşamalarını saniyeler içinde tamamlayabildiklerini belirtti.

Tamamen yerli ve milli kaynaklarla geliştirilen SolarAsistan, güneş paneli (EPC) kurulumu yapan firmaların oldukça ilgisini çekerken Solarex 2022 Fuarına özel lansman fiyatlarından faydalanabilmek ve detaylı bilgi almak için stand önünde yoğun kalabalık gözlendi. Kurulum gerçekleştirilen firmaların iç işleyişlerine ve müşterilerine yönelik kullanımı kolay ara yüz özellikleri ile Solar Asistan büyük beğeni topladı.

SolarAsistan’ın birkaç özelliğine değinmek gerekirse; Detaylı Güneş Enerjisi Kurulumu Fizibilite Raporu Hazırlama: Gerçekçi, uygulanabilir, detaylı fizibilite raporlarını saniyeler içinde hazırlama. Ve paylaşma imkanı

Ön Teklif ve Nihai Teklif Verebilme: Sistemden çıkan ön fizibilite raporunu baz alarak sınırsız sayıda yeni teklif oluşturma imkanı. Hızlı Teklif Hazırlama Kolaylığı: SolarAsistan sayesinde 10 kata kadar daha hızlı teklif hazırlayıp gönderebilirsiniz.

Tek Ekrandan Kolay Yönetim:SolarAsistan şirketinizin performansını artırmak için potansiyel müşterileriniz ve tüm birimlerinizle koordineli çalışır bu sayede şirketinizi gereksiz bürokrasiden, sistemler arası çakışmalardan, zaman israfından, fiyatlandırma ve iş takibi ile ilgili ek maliyetlerden arındırır.Kolay ve Hızlı Konum Tespiti: Adres bilgisi girmeden konum bulma özelliği sayesinde yönlendirme, TKGM uyumlu ‘Ada Parsel Bilgisi ile Konum Tespiti’ modülü, adres ile alan seçimi

Bulut Sistem: Bulut Sistem sayesinde kolay kurulum ve kullanım kolaylığı ile %100 veri güvenliği

Şirket yetkilileri, fuarda karşılaştıkları yoğun ilgiden son derece memnun olduklarını, SolarAsistan’ın tüm özelliklerinin bunlarla sınırlı kalmadığını, diğer özelliklerini merak edenlerin www.solarasistan.com sitesinden sistemi detaylı inceleyebileceklerini ve SolarexFuarı’nda gerçekleşen lansmana özel fiyatlandırma kampanyasının kısa bir süre daha devam edeceğini belirtti.