Sarıyer Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmet veren Pipet Veteriner Kliniği, öncelikle “Hayvana saygının başladığı yer” mottosuyla sağlık hizmet vermeye devam ediyor.

Günümüzde modern veteriner hekimliğin tüm olanaklarını ve son teknolojiyi kullanarak hizmet verdiklerini Veteriner Hekim Hüseyin Tunç; Pipet Veteriner Kliniği olarak amacımız; küçük dostlarımızın sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri ve sağlık hizmetlerini tecrübemizle birleştirerek sunmaktır" dedi.

6 yıl sokak hayvanları rehabilitasyon merkezinde çalıştığını ve iki kedisi olduğunu belirten Veteriner Hekim Tunç,"Geçtiğimiz nisan ayında Cumhuriyet Mahallesi'nde seyir halinde ileri gebe bir kediye araba çarptı. O esnada seyir halinde bulunan duyarlı bir vatandaş, yaralı kediyi alıp bize getirdi. Kliniğimize geldiğinde kalçası ve çenesi kırılmış ve düşük yapmıştı. Yaralı kedi tedavi ve ameliyat olduktan sonra sağlığına kavuştu. Bu durum bir hekim olarak beni çok mutlu etmişti. Sadece bununla da kalmayıp iyileşip yeni yuvası ve ailesiyle de tanıştı."

Sarıyer Posta aracılığı ile dikkat çeken Tunç; "Çok sayıda sokak hayvanına ev sahipliği yapan ilçemiz Sarıyer’de lütfen dikkatli araç kullanalım ve sokak hayvanlarının yaşam hakkına saygı gösterelim. Sokak hayvanları bizim zenginliğimiz" dedi.

Pipet Veteriner Kliniği Sarıyer civar halkının sahip edinmiş olduğu minik patili canlar için donanımlı sağlık hizmeti veren bir kurum olduğunu belirten Tunç, ""Kliniğimizde, hayvan tedavi ve tanı yöntemlerin yanı sıra röntgen, kan tahlilleri, yumuşak doku cerrahileri, kısırlaştırma, dahiliye, doğum gibi alanlarda hizmet vermekteyiz."