Sahil yolundaki işgaller bıktırdı

Sahil yolundaki işgaller bıktırdı

28 Ocak 2015 Çarşamba 20:14
1090 Okunma
Sahil yolundaki işgaller bıktırdı
İstanbul’da boğaz boyunca bulunan kafe ve restoranların park görevlileri (vale) tarafından kaldırımlara park edilen araçlar, kaldırımlarda yürümeyi mümkün kılmıyor.
 Kaldırım işgalinin en yoğun yaşandığı yerlerden biride Rumeli Hisarı ve Baltalimanı semtlerini birbirine bağlayan Yayha Kemal Caddesi  1.Derecede Acil Ulaşım Yolu olan caddede ikamet eden birçok semt sakini, valelerin kaldırım ve ara sokakları  işgal ettiklerinden dolayı sıkça tartışma çıkıyor.

‘Topbaş’ın akrabaları’ iddiası

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, yıllardır süregelen kaldırım işgali sorununa karşı İBB nezninde yapılan girişimlerden sonuç alınamadığından şikâyet ederek, “Boğaziçi, imar öngörümü açısından Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne, ana arterler ise İBB’nin denetimine ait. İlçe belediyesi olarak Yahya Kemal Caddesi ile emirgan Sakıp Sabancı caddelerinde sadece çöp toplama yetkimiz bulunuyor. Rumeli Hisarı ve Emirgan hattındaki bazı kahvaltı ve kafelerin mülk sahipleri ile İBB Başkanı Topbaş arasında akrabalık bağı olduğu biliniyor. Bu kafelerin valeleri ile vatandaşlarımız arasında mahkemeye yansıyan kavgalar olurken, bazı vatandaşlarımızda darp edildi” dedi.

gökan zeybekZeybek İBB Meclis’inde konuyu dile getirdikleri söylerken, “İBB yetkililer her defasında ilgileneceklerini söyleseler de sorun bir türlü çözülemiyor. Vatandaşlarımızdan yüzlerce şikâyet mektubu ve telefonu alıyoruz. Kahvaltı keyfi yapmak isteyen vatandaşlarımızın özel araç yerine toplu taşımayı tercih etmeleri gerekiyor. Boğaziçi artık araç yükünü kaldıramıyor” şeklinde konuştu.


Son Güncelleme: 28.01.2015 20:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol