CHP İLÇE BAŞKANI DENİZ'DEN 24 KASIM MESAJI!

CHP İLÇE BAŞKANI DENİZ'DEN 24 KASIM MESAJI!

23 Kasım 2016 Çarşamba 17:11
802 Okunma
CHP İLÇE BAŞKANI DENİZ'DEN 24 KASIM MESAJI!
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Mustafa Kemal Atatürk, ‘Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.’ derken ülkemizin geleceğini gençlere emanet etmiş, anahtarı da öğretmenlere vermiştir. Eğer erdemli ahlaklı, dürüst, çalışkan, bilimden yana bir toplum varsa o öğretmenlerin eseridir.”ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENLERİN BÜYÜK SORUNU VAR!

Öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının büyük sorunları olduğunu söyleyen Mehmet Deniz açıklamasında şunlara yer verdi: “ Siyasetin gölgesinden uzak bir eğitim sistemi olması gerekirken, bugün tam tersi yaşanmakta, başta üniversitelerde olmak üzere eğitim kurumlarında her türlü muhalif ses susturulmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi, seçilen rektörün atamasının yapılmaması eğitimin siyasallaştırıldığının tipik bir örneğidir. Eğitimcilerimiz işini kaybetme korkusu ile,korku kültürü yayılmış, akademisyenlerimizin bir bölümünde kişilik erozyonu yaratılmıştır. Araştırma geliştirme çalışmalarında kamu yararı öncelikli olması gerekirken, sermayenin yararını gözeten bir yapı oluşturulmuştur. Atanamayan 450 bin civarında öğretmenlerimiz var bu öğretmenlerimiz başka işlerde iş bulamazlar başka işlerde de çalışamazlar. Özel okullarda kadro yoktur. Dershanelerde sigortasız düşük maaşla çalışan öğretmenlerimiz var. Ücretli öğretmenler, asgari ücretle çalıştırılıyor. Buda öğretmenlerimizin sağlıklı bir eğitim vermesini engelliyor.”

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Deniz 24 Kasım mesajını şöyle tamamladı: “Bütün bu sorunlara rağmen özgürlükçü, çoğulcu ve katılımcı yaklaşımın bütün eğitim kurumlarında hâkim kılınması tek dileğimizdir. Yukarıda ki olumsuzlukların bir an önce giderilmesi temennisi ile çalışan veya çalışamayan bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım.”

 


Son Güncelleme: 23.11.2016 17:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol