15 yıllık bilgi ve tecrübesi ile Zekeriyaköy'e büyük hizmetler kazandıran Zekeriyaköy Mahalle Muhtarı ve Muhtar Adayı Semra Özkaya, yeni dönemde "daha çok işimiz" var diyerek  vizyon projeerini Sarıyer Posta’ya anlattı. Özkaya; “Bu yüzden “15 yıldır başarı ve istikrarın güvencesi ile oyunuz garantide” dedi. 

9874E26F B89E 48F8 B261 10E8D600Df34

İŞTE MUHTAR SEMRA ÖZKAYA’NIN YAPTIĞI HİZMETLERDEN BAZILARI

* Geleceği birlikte inşa ettik. Eğitim için varız dedik. 2012’de eğitim öğretime giren okulumuza anaokulu ekleyerek, yanındaki okul arazisine (1411 Ada / 7 Parsel) Lise…

* Siteler bölgesine de (135 Ada 5 Parselde)  okul müracaatımızı yaptık. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden uygundur, görüşlerini aldık. Yatırım programına alınacak.

* Okuduğunu getir, okumadığını götür kitap kampanyamız da devam ediyor. Kütüphane ve etüt merkezi de yapacağız.

EĞİTİM

Geleceği Birlikte İnşa ettik… Eğitim İçin Varız dedik.2012 de eğitim öğretime giren okulumuza Anaokulu ekleyerek, yanında ki okul arazisine (1411 Ada/ 7 Parsel)Lise,

Siteler bölgesine (135 Ada5 Parsel) de okul müracaatımızı yaptık.

Milli Eğitimden uygundur görüşlerini aldık. Yatırım programına alınacak.

Yeni Okullar, Yeni Ufuklar… diyor,

Eğitimde kalite ve çağdaşlık için çalışıyoruz.

Okuduğunu getir, okumadığını götür kitap kampanyamız da devam ediyor. Kütüphane ve etüt merkezi de yapacağız.

SAĞLIK OCAKLARI,112

Sağlığınız bizim için öncelik dedik… 2010 yılında köy içine, 2018’de de siteler bölgesine Sağlık Ocaklarımızı yaptırdık. Çok yakın zamanda köyümüze 7/24 112 Ambulans istasyonu da geliyor.

ARAMA, KURTARMA EKİBİ

‘Sallanmaya Vakit Yok Sloganıyla’kurduğumuz Arama Kurtarma Ekibimizle Acil Durumlar Karşısında hızlı ve etkili müdahale kapasitesine sahip olmanın huzurunu Yaşıyoruz. Sizin İçin Hazırız, Güvenliğiniz Bizim İçin Bir Önceliktir.

TELSİZ EĞİTİMLERİ

Afet Durumlarında İletişimi Kesintisiz Korumak İçin Amatör Telsizcilerle Güç Birliği Yaptık… Amatör TELSİZCİLER yetiştirdik. (Resim, video yükle)

İLKYARDIM EĞİTİMLERİ

‘İlkyardım Hayat kurtarır’ dedik ve Sağlık Bakanlığı onaylı İLKYARDIMCILAR olduk.

Ekip olarak afetlere hazırız. EğitimlerimizYangın Eğitimi ile teorik ve uygulamalı olarak devam edecek… siz de ekip arkadaşımız olabilirsiniz.

SPOR

"Sağlıklı gençlik, ilerlemenin ve başarının anahtarıdır." Dedik ve 2009 ‘da SPOR KULÜBÜMÜZÜ kurduk. Halen başkanlığını yaptığım kulübümüzün çatısı altında gençlerimizle buluşuyor, birlikte hedeflere koşuyoruz.

Kadınlarımızın sağlığını ön planda tutarak, onlara bu keyifli ve etkili egzersizle tanışma fırsatı sunuyoruz.

Bedenin ve zihnin uyumlu bir dansı Platestir dedik ve PLATES kursları açtık.

Kapalı Spor salonumuz ve Spor kompleksimiz de yakında….

KARAKOL, MOBESE

Güvenliğimizi en üst düzeye çıkarmak ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturmak için kararlı adımlar attık. Polis Merkezimizi yaptırarak, siz değerli halkımıza daha hızlı ve etkili güvenlik hizmeti sunmayı hedefledik.

Mahallemizin çeşitli noktalarına yerleştirdiğimiz ve yerleştirmeye devam edeceğimiz MOBESEkameralarıyla, herhangi bir olumsuz duruma karşı anında müdahale şansına sahibiz.

Talebimiz üzerine Garanti-Koza çarşı meydanı,1.Cadde Jandarma Karakolu’nun olduğu kavşak, eski köy çıkışı, varyant çıkışı, Rumeli Feneri caddesi, Acarlar sitesi kavşağı, Orhan Keçeli Kavşağı’na kurulacak MOBESE kameraları dayatırım programında…

HAYVAN SEVGİSİ

Sokak hayvanlarına yaptığımız her dokunuş, sevgiyle yazılmış bir destanın parçasıdır. Onlara olanhassasiyetimizle toplumun vicdanına hitap ediyor, onları sahiplenmeye ve korumaya teşvik ediyoruz. Yuvalar yapıyoruz.

Ayrıca toplumumuz faydasına Arama-Kurtarma timi için eğiteceğiz. Bu destanı hep birlikte yazacağız…

TEBLİGAT

Yenilikçi Adımlar, Güvenli Bildirimlerle Tebligat Bildirim sisteminin teknoloji ile buluştuğu yer muhtarlığımız…

(videoda halk konuşacak: postacı adresinize geldi sizi adresinizde bulamadı. Evraklarınız muhtarlığa bırakıldı tebligat bilginiz size SMS ile ulaştı)

SOSYAL SORUMLULUK

Toplumsal sorumluluklarımızı yerine getirme bilinci ile "Yaşlılarımızın tecrübesinden, engelli dostlarımızın azmiyle ilham aldık;

Engelli kardeşlerimize ve huzur evlerine sevgiyle geldik;

Onlarınyüzlerine umut ekledik… Bir arada daha da güçlüyüz…

Kullanmadığınız eşyalarınız, birilerinin yenileri oldu. Sosyal Sorumluluk projelerinde yer aldık (tekerlekli sandalye, kan ve organ bağışı vb.)

VEFA DESTEK GRUPLARI

Dünyayı evlere kapatan pandemide ‘hizmette sınır yok dedik’ kurduğumuz Vefa destek grupları ile hasta olan komşularımızın ilaç, yiyecek gibi ihtiyaçlarını gidererek pandemiye karşı toplu güç oluşturduk.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE

Bağımlılık sadece bireylerin değil, tüm toplumun sorumluluğudur. Bu bilinçle toplumun her kesimini bu mücadeleye katılmaya davet ediyoruz. Her bireyin, ailelerin ve kurumların katkısıyla bağımlılıkla mücadelede daha güçlü olabiliriz dedik ve ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ seminerleri düzenledik.

GÖNÜL KÖPRÜLERİ

Muhtarlık çatısı altında doğal afetlere karşı birlikte hareket ediyoruz.

Biz Birlikte Türkiye’yiz, tüm sorunların üstesinden beraber geliriz... dedik, 13 adet yaşam konteynerini siz değerli halkımızın da destekleriyle yardım malzemelerini gönderdik.

KÜLTÜR, SANAT

Ankara başta olmak üzere, Edirne, Bursa, Eskişehir gibi şehirlerimize Tarihi ve kültürel zenginlikleri keşfetmek, yeni dostluklar kurmak ve birlikte anılar biriktirmek için kültür gezileri düzenledik.

Sokak tiyatroları yaptık. Bu unutulmaz deneyimlerle, köydeki dayanışma ve birlik duygusunu daha da güçlendirdik.

Kültür gezilerimiz devam edecek…

Köyümüzü bir kültür sanat merkezi haline getirme vizyonu ile sanatın Rengiyle Büyüteceğiz…

HIDRELLEZ, BABALAR GÜNÜ

Geleneklerimizle Buluştuk…

Doğanın uyanışı olan hıdrellezi, doğayla barış içinde yaşamaya ve onunla uyum içinde olmaya vurgu yaparak kutluyoruz.

Her Gün Annelerimizi ve Babalarımızı Kutlamak İçin Bir Neden Var… dedik.

Her yıl geleneksel hale dönüştürdüğümüz‘sepetini kap gel pikniği’ düzenliyoruz.

MİLLİ BAYRAMLAR

Milletimizin birlik ve beraberliğinin en güçlü sembolü olan Milli Bayramlarımızı, Zaferlerimizle dolu gurur günlerimizi hep birlikte coşkuyla kutluyoruz.

FİDE DAĞITIMI

Toprağa umudu ekledik, muhtarlıkta fideler dağıttık, fidanlar diktik geleceği yeşertiyoruz.

ORMAN TEMİZLİĞİ ve ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Gerçekleştirdiğimiz orman temizliği projeleriyle, Ağaçları koruyor, çevreyi temiz tutuyor ve gelecek nesillere daha sağlıklı bir yaşam alanı bırakmak adına üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz.

(Resim kullan )

ÇEŞME TADİLATI VE KAPTAJ

Kültürel mirasımızın bir parçası olan köy içinde bulunan tarihi çeşmelerimizden Emetullah Hatun Çeşmesini onararak doğal su kaynaklarımızın sürdürülebilir olmasını sağlıyoruz.

Tarihi 1750’li yıllara dayanan Hüseyin Ağa ve Ayşe Hatun Çeşmesi’nin onarım ve restorasyon çalışmaları da devam etmektedir.

BARİYER, ASFALT,

‘Güvenli yollar, Bizim İlkemizdir’

Yol güvenliğimizi artıracak, bariyerler ve düzenli bakım ve iyileştirme çalışmalarımız devam ediyor. UKOMENİN yapmış olduğu Eski köy girişi kavşak düzenlemesinin sonuna geldik… siteler bölgesindeki trafik sorununu çözecek düzenlemeler de hazır…

Tüm bu düzenlemelerle, köy yollarımızda güvenli bir trafik ortamı sağlamak ve toplumumuzun trafik kurallarına uyan bir kültür oluşturmak için çaba harcıyoruz.

İETT, DURAKLAR, TRAFİK IŞIKLARI

Yağmur, kar veya güneş, artık bu duraklarda beklerken sorun olmaktan çıktı.

Günlük yaşamımızı daha konforlu hale getirmek için attığımız adımlardan biri de İETT duraklarımız…

Zekeriyaköy ilk ve Ortaokul yolundaki belirlenen noktalara trafik ışıklarıda yaptırarak, öğrencilerimizin ve velilerimizin güvenliğini ön planda tutuyoruz.

Daha yaşanabilir bir Zekeriyaköy yaratmak için çabalarımıza devam edeceğiz.

PARKLAR,

Yeni Nesil Oyun Alanlarıyla Büyüyoruz…

Parklarımız Çocuklarımızın Gülüşleriyle Dolup Taşıyor…

Yeşil ve keyif ve sevgi dolu daha çok parklarımız olacak…

SOKAK AYDINLATMALARI

Sokak aydınlatmalarını yenileme, tamamlama ve yeni trafo merkezleri ile köyümüzü daha aydınlık, güvenli ve modern birhale getireceğiz.

Bu projeleri başarıyla tamamlayarak köyümüzü daha yaşanabilir bir semt haline getirmek için sesiniz, nefesiniz olacağız.

Hızla gelişmekte olan köyümüzün belediye olabilmesi adına girişimlerde bulunmuştuk. Yolun sonu kendi karalarını kendi verebilen BELEDİYE olmak.

Bir yanımız devlet bir yanımız millet anlayışı ile Devletin kapılarını kendimiz için değil, köyümüz için temsil ettiğimiz kurum için çaldık. Muhtarlık kurumunu siyaset üstü tuttuk ve tutmaya da devam edeceğiz.

İşte bu aşk ve azimle;

Sosyal sorumluluk projelerinin amacını gönülden hisseden, ortak evrensel değerlere sahip çıkan, toplumsal yaşamın iyileştirilmesi için güncel sorunlarını belirleme ve çözüm üretmeye yönelik projelerde öncülük eden,

Doğayı, hayvanları ve onların haklarını daima savunmayı vazife edinenUlu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde

2009 itibariyle muhtarınız ve yeniden muhtar adayınız…

685D946A 1D86 447B Be86 F68791F59Cee

Editör: Levent Pehlivanoğlu