sarıyer-kızılay-sariyer-posta-haber-2

Sarıyer’de vatandaşlar, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Sarıyer Kaymakamlığı’nda oluşturulan kan alma merkezinde bağışta bulunmaya devam ediyor.

sarıyer-kızılay-sariyer-posta-haber-8

Yurdu derin bir üzüntüye boğan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,4 ve 7,7 şiddetinde arka arkaya  yaşanan deprem sonrasında, oluşabilecek kan ihtiyacının karşılanması için Sarıyerliler seferber oldu.

Kızılay Sarıyer Başkan Fatih Türk, Sarıyerlilere duyarlılığından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi. “İnanın ki vatandaşlarımızın bu duyarlılığı karşısında tüylerimiz diken diken. Buradan aldığımız her iyilik, her bir ünite kan, her damla kan afetzedelerimize ulaşacaktır. Kan, acil değil sürekli bir ihtiyaçtır” dedi.

cc1dd708-a475-4a72-b1ac-baed491ae528

Sabahın erken saatlerinde Sarıyer Kaymakamlığı’nda oluşturulan Kan Merkezine gelen Metin Şahin adlı vatandaş, "Ülkemizi sarsan depremden dolayı kan ihtiyacını karşılamak için kan vermeye geldim sıramı bekliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun. Allah'ım kötü afetlerden bizleri korusun" dedi.

sarıyer-kızılay-sariyer-posta-haber-6

Kağan Şafak adlı vatandaş ise, "Deprem bölgesinde tanıdığım insanlarda var üniversiteden arkadaşlarım. Akrabalarım da zarar gördü onlara yardımım dokunsun diye kan vermek istedim" ifadesini kullandı.

Kızılay Sarıyer Şube Başkanı Fatih Türk’ün Sarıyer Posta’ya verdiği özel röportajın tüm detayı