Sarıyer Belediyesi’nin kadınlar için sağlıklı yaşam adına açtığı zumba kursları büyük ilgi görüyor. Ücretsiz olarak verilen kurslarda Antrenör Neslihan Gündoğdu ile beraber Sarıyerli kadınlar hem spor yapıyor hem de keyifli zaman geçiriyor.

Sarıyer Belediyesi tarafından devam eden kadın spor kursları, uzman eğitimciler tarafından sunuluyor. Sarıyerli kadınlar sporla iç içe, sağlıklı bir hayatın kapısını aralayan zumba derslerinde Antrenör Neslihan Gündoğdu, zumbanın bir kardiyo fitness dans egzersizi olduğunu ifade ederek, “Burada 50 dakikalık ders arasında 600 ile 800 kalori yaktırıyoruz. Kadınlar genellikle zayıflamanın ve fit kalmanın haricinde zumba derslerine gerçekten iş yaşantılarından ya da ev ortamlarından biraz daha uzaklaşmak için, eğlenmek için, keyifli bir ortamda bulunmak için geliyorlar” dedi. Kayıtların internet üzerinden online yapıldığını kaydeden Gündoğdu, zumba dersine katılmak isteyenlerin bilgilerini dolurduktan sonra kayıt işleminin gerçekleştirdiklerini ifade etti. 

sariyer-cumba-ögreniyor (3)-1

“ÇOCUĞUMLA BERABER GELİYORUM”

Zumba dersine gelen kursiyerlerden olan Seda Albayrak, kursu ilk sosyal medyada gördüğünü ifade ederek, böyle bir imkân sundukları için Sarıyer Belediyesi’ne teşekkür etti; “Belediyemizin bize sunduğu güzel bir imkan. Annem sayesinde internet sitesinde karşımıza çıktı. Buradan hem Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e hem de Neslihan Hocama teşekkür ediyorum. Hamilelik sürecimde ve sonrasında şimdi çocuğumla beraber derslere geliyorum” dedi.