Son birkaç gündür Türkiye'nin ilk gündem maddesi olan orman yangınlarının ardından gözler Sarıyer'deki orman ve mesire alanlarına çevrildi. İstanbul'un akciğeri konumunda olan Sarıyer'de, 2021 yılının ilk 4 ayında 138 yangın meydana geldi.

Ülke genelinde toplam 21 şehirde çıkan yangın birçok spekülasyonlara neden olurken, yetkili merciler yangının kim veya kimler tarafından çıkarıldığını tespit etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

"SARIYER'DE FELAKETE NEDEN OLMAYALIM"

4 kişinin, yüz binlerce ağacın ve binlerce hayvanın yandığı yangınların ardından Sarıyer Posta Gazetesi olarak ilçemizdeki ormanların ve mesire alanlarının korunması çağrısında bulunuyoruz. Genel Yayın Yönetmenimiz Levent Pehlivanoğlu, "Özellikle sıcak havayı fırsat bilerek hafta sonları binlerce İstanbullunun akın ettiği ormanlarda mangal ve ateş yakmayalım. 35 derecelerin görüldüğü bu havalarda rüzgarında etkisiyle en ufak bir kıvılcım yangına neden olabilir. Son günlerde meydana gelen yangınlar yüreklerimizi de yakarken, doğasıyla İstanbul'a nefes olan Sarıyer'de felakete neden olmayalım" diye konuştu.

İLK 4 AYDA 138 YANGIN

İstanbul İstatistik Ofisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan derlediği verilere göre, 2020 yılı içerisinde 352 yangının meydana geldiği Sarıyer, 2021'in ilk 4 ayında ise 138 yangın yaşandı. Bu süre zarfında İstanbul genelinde 7 bin 691 yangın çıkarken, Sarıyer diğer 39 ilçe ile kıyaslandığında listede 30. sırada yer aldı.

BENZER HABER: SARIYER 2021'DE ALEV ALDI

HABER LİNKİ: https://www.sariyerposta.com/yasam/sariyer-2021-de-alev-aldi-h63885.html

SARIYER POSTA GAZETESİ