Sarıyer Belediyesi köpekli arama ekibinin arama kurtarma köpeği Şilan ve iz takip köpeği Üzüm’le yaptığı tatbikatı izleyen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı kendilerinin de köpekli kurtarma timi kuracaklarını açıkladı.

Çaycuma’ya giden Sarıyer Belediyesi Köpek Eğitmeni Halit Canbaş, arama kurtarma köpeği Şilan ve iz takip köpeği Üzüm’le bir tatbikat yaptı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın da izlediği tatbikatta, enkaz altında kalmış rolü verilen iki itfaiye erini çok kısa sürede bulan şilan hayranlık uyandırdı.

şilan-sariyer-belediyesi-arama-kurtarma-köpeği

Sarıyer Belediyesi ile işbirliği yaptıklarını söyleyen Başkan Kantarcı, “Sağ olsun Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç konuya çok sıcak yaklaştı. Bu konuda son derece başarılı olan Köpek Eğitmeni Halit Canbaş’ı arkadaşlarımızı eğitmek üzere Çaycuma’ya gönderdi.

Bizim de bugün tatbikatta hayranlıkla izlediğim Şilan ve Üzüm gibi iyi eğitilmiş köpeklerimiz olsun istiyoruz. Miya adlı köpeğimize temel itaat eğitimleri aldırmaya başladık. Esas onun yavrularını eğiterek tam bir arama kurtarma köpeği yapmayı amaçlıyoruz. İki arkadaşımızı bu işle görevlendirdik.

sariyer-belediyesi-şilan-köpek

Öyle ümit ediyorum ki bir iki yıl zarfında bu alanda da ülkenin iyi ekipleri arasında olacağız. Bize bu desteği sağlayan Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, burada günlerdir arkadaşlarımıza eğitim veren Halit Canbaş’a çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: Levent Pehlivanoğlu