Yerel seçimler yaklaşırken CHP Sarıyer Belediye Başkanlığı için aday adayı olan 15 isim aday olmak için temaslarını sürdürüyor.

CHP Genel Merkez kararı sonrası İstanbul için adayları belirleyeceği iddia edilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’un Sarıyer Belediye Başkanlığı için Doğan Subaşı ismi üzerinde duruyor. Siyasi kulislerde, İmamoğlu, “Sarıyer’e ithal aday mı ?” düşünüyor sorusunu akla getirdi.  

Öte yandan CHP Sarıyer Belediye Başkanlığı için adayın 2024’ün ilk haftasında açıklanacağı kesin gözüyle bakılıyor...

DOĞAN SUBAŞI KİMDİR?

1966 yılında Susurluk’ta doğdu. İlkokul ve ortaokulu Susurluk’ta, liseyi İstanbul’da okudu. 1988’de KHO İşletme Bölümü’nden, 1994’te A.Ü. Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi’nde “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi” yüksek lisansı programına devam etti. 1996’dan itibaren havayolu, turizm ve taşımacılık şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda çalıştı. Doğu Avrupa ülkelerinde yönetici ve yatırım danışmanı olarak çalıştı. 2000’den bu yana serbest avukatlık yapıyor. Birgün, Cumhuriyet ve Yurt gazetelerinde siyasi analiz yazıları kaleme aldı. İngilizce ve Rusça biliyor. 17 yıldır Beylikdüzü’nde yaşıyor, evli ve bir çocuk babası.

Editör: Levent Pehlivanoğlu