Sarıyer Fırıncılar Odası da depremzedelere destek olabilmek için 10 gün boyunca 2500 adet ekmeği deprem bölgesine göndereceklerini  gazetemizle paylaştı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremin ardından tüm Sarıyer olurken bir destek de Sarıyer Fırıncılar Odası’ndan geldi.

2500 EKMEK DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR

Sarıyer Fırıncılar Odası Başkanı Yaşar Girgin, gazetemizin İmtiyaz Sahibi Levent Pehlivanoğlu ile telefonda yaptığı görüşmede, 10 gün boyunca her gün tam 2500 adet ekmeği deprem bölgesine göndererek depremzedelere destek olacaklarını belirtti. 

10 gün boyunca her gün 2500 adet ekmeği Hasdal’daki AFAD İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne ulaştırılacak olan Sarıyer Fırıncılar Odası bu girişimi büyük takdir topladı.

sariyer-posta-ekmek-deprem

“YARALARI HIZLA SARMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sarıyer Fırıncılar Odası Başkanı  Yaşar Girgin ve CHP Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Yıldız, “Türkiye tarihinin en büyük depremi olan ve 10 İlimizi kapsayan yaklaşık 500 km mesafeyi içeri alan büyük bir felaketin içerisindeyiz. Tüm Türkiye’mize geçmiş olsun. Şuan duygularımızı anlatmaya kelimeler kıyafetsiz kalmaktadır. Şuna gönülden inanıyorum ki el ele gönül gönüle verdiğimizde yaralarımızı hızla sarmaya devam edeceğiz. Bunun dışında ise deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın sıkıntılarına bir nebze olsun su serpmek adına 2500 adet ekmeği AFAD İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne sevkiyatı ile ulaştırıyoruz. Bu duyarlı kampanyamıza destek veren fırıncı dernek üyelerimize teşekkür ederiz" dedi.