(Kovid-19) salgını ile mücadelenin ardından sayısı hızla artan motosikletleri süren bazı duyarsız sürücülerin yaptıkları çevreye verdiği gürültü kirliliği vatandaşı canından bezdirdi.

ABARTLI MOTOSİKLETLİLER BIKTIRDI

Sarıyer Şehit Mithat Yılmaz Caddesi üzerinde seyir halinde bulunan abart egzozlu motosikletlerin vermiş olduğu gürültü kirliliği had sayfaya ulaştı. Özellikle ilçe merkezinde belirli aralıklarla dolaşan abart egzozlu motosikletlerin oluşturduğu gürültü kirliliği büyük tepki çekiyor.

bıktırdılar-artık

SARIYERLİLER TEPKİLERİNİ ŞÖYLE DİLE GETİRDİLER!

Gelin görün ki bazı motosikletlerdeki abart egzoz ile hız denemeleri sonucu oluşan gürültü kirliliğine vatandaşlar şu sözlerle tepkilerini dile getiriyorlar:

"Olacak iş değil vatandaşın canı burnunda bir de bu motosiklet sürücülerinin abart egzoz ile hız denemeleri var. Emniyet bunları görmüyor mu? Trafik polisinin yanından adam abart egzoz ile bağıra bağıra geçiyor"

"Bu motosiklet tamirlerinin bulunduğu alanda bu işler yapılıyor. Adam geliyor abart egzozu takdırıyor o alanda da bunun ses tonunu deniyor. Yazık günah değil mi evinde oturan insanlara, çoluk çocuğu olan insanlara, yaşlılara"

"Emniyet bu işi çözsün. Trafik ekipleri bunlara izin vermesin, sohbet etmesin"

"Evlerde yaşlı insanlar var hele o köprülü kavşaktan bir geçişleri var ayıptır günahtır bunların evlerinde hiç anne babaları yaşlı insanları yok mu?"

Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı ve Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Koray Şensoy’un vatandaşların yaşadığı sorunun çözümü için de adım atması söyleniyor.

İHBAR EDİN, GÖRÜNTÜ GÖNDERİN YAYINLAYALIM

Sarıyer Posta’nın sosyal paylaşım adreslerinde elektronik postalara bu tür gürültü kirliliğine neden olan kurallara uymayanlar var ise lütfen görüntülerini ve fotoğraflarını gönderin, biz de yayınlayalım.

EMNİYET İHBAR LİNKİ 

https://onlineislemler.egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx