Sarıyer'de bir kuyumcu dükkanında alarm çalması üzerine özel harekat polisleri harekete geçti. Güvenlik kameralarına bakan iş yeri sahipleri içeride bir kişinin olduğunu söylemesi üzerine ekipler iş yerine operasyon düzenlendi.

Olay, Ferahevler Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi'nde bulunan bir kuyumcuda meydana geldi. İddiaya göre, kuyumcu dükkanının alarmının çalmasıyla güvenlik kameralarına bakan işyeri sahipleri, polisi arayıp içeride bir kişinin olduğunu bildirdi. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kuyumcu dükkanının bitişiğindeki tüm dükkanlar kontrol edildi. Güvenlik nedeniyle polis caddeyi tamamen trafiğe kapattı.

Özel harekat polisleri operasyon yaptı

Çevrede alınan güvenlik tedbirlerinin ardından kuyumcu dükkanına özel harekat ekipleri sevk edildi. İlk olarak dükkana sis bombası atan polisler ardından içeriye girdi. Aramalarda iş yerinde kimsenin olmadığı anlaşıldı.

Operasyonun ardından hayat normale döndü

Yaklaşık bir saat süren operasyonun ardından polis caddeyi tekrar trafiğe açtı. Yolun açılmasının ardından caddede hayat normale döndü.

Görgü tanıkları yaşananları anlattı

Kahvede oyun oynadıklarını belirten Enes Kelalioğlu ve Yusuf Ezik, "Kahvede oyun oynuyorduk. Alarm çalmaya başladı. Çay ocağına geçtik. Özel harekat geldi. İçeriye sis attılar. İçeriye girdiler. İçerisi boş çıktı her halde. Bir buçuk saat sürdü operasyon. Kuyumcunun sahibi içeride bir kişinin olduğunu söyledi. Kendi görmüş öyle söyledi" dedi.