Sarıyer'de 3,5 yaşındaki Neşet Ayaz Erkartal'ın ayağı oyun oynarken darbukaya sıkıştı. Annesi Sumru Erkartal kendi çabasıyla darbukayı çıkaramayınca itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekiplerin çalışmaları sonucu Minik Ayaz'ın ayağı darbukadan çıkartıldı.

Oyun oynarken ayağını darbukaya sıkıştıran 3,5 yaşındaki Neşet Ayaz Erkartal'ın yardımına Sarıyer itfaiyesi yetişti. Erkatal, itfaiye ekiplerinin ayağını sıkıştığı yerden çıkarma çalışmalarını sakin bir şekilde izledi.

"AYAZ'IN BU TÜR YARAMAZLIKLARI VAR"

Annesi Sumru Erkartal oğlunun daha önce de bu tür yaramazlıkları olduğunu söyleyerek, "Ben çamaşır asmak için dışarı çıktım. Darbukasını istedi, ben oyun oynamak için istiyor sanıp verdim. İçeri girdiğimde darbuka elinde değil, ayağındaydı. Ev terliği ile geziyor sandım ama meğer ayağında darbuka ile yürüyormuş. Nasıl yaptı, nasıl ayağını soktu anlamadım. Ben 15-20 dakika uğraştım ama sonra korktum zarar veririm diye. İtfaiye ekiplerine haber verdim. Onlar da sağ olsun gelip çıkardılar. Daha önce de böyle olayları olmuştu, televizyonu kırdı oyun oynarken. Ayaz'ın bu tür yaramazlıkları var" dedi.

SARIYER POSTA GAZETESİ