Sarıyer'de, ters yöne girdiği iddia edilen sürücü kendisini uyaran motosikletlilere küfürle karşılık vererek baltayla saldırdı. Olay, dün öğle saatlerinde Yeniköy Köybaşı Caddesi'nde meydana geldi.

Yeniköy’de gerçekleşen olayda, tartıştığı motosikletlilerden birinin koluna balta sapıyla vuran sürücü, esnaf ve diğer sürücüler tarafından zorlukla sakinleştirildi. Bu sırada kavgayı görerek araya giren çevre esnaf ile diğer sürücüler, saldırgan sürücüyü sakinleştirmeye çalıştı. Bir süre daha motosikletlilere bağırmaya devam eden sürücü, daha sonra otomobiline binerek olay yerinden uzaklaştı.

BALTALI SÜRÜCÜ, DEHŞET SAÇACAKTI

Motosiklet sürücülerinden Can Aydın, kaza yapmaktan son anda kurtulduklarını belirterek, "Yeniköy'de arkadaşımızla yan yana gidiyorduk, bir anda karşımıza çıktı. Geldiğimizi gördüğü halde karşımıza atladı. Sonra önünü kestim 'Ne yapıyorsun? Böyle sollanma olmaz, çarpacaktın bize' dedim. Aldırış etmedi, küfür etti. Sol tarafına geçip aynasına vurdum. Ondan sonra diğer arkadaşım geldi. Yoluma devam ediyordum, baltayı çıkardığını gördükten sonra geri dönüp oraya gittim. Karmaşalar oldu. Ondan sonra tuttular zaten, ayırdılar bizi, öyle devam ettik. Küfürleşme de oldu" dedi.

'OTOMOBİL SÜRÜCÜLERİ MOTORLARI HİÇ GÖRMÜYOR'

Yasin Yusuf Ay otomobil sürücülerin trafikte motosikletlileri dikkate almadıklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz hep mağdur durumda kalıyoruz. Ben kendi şeridimde giderken, 'Boşuna neden yer kaplıyorsun' diyerek aracıyla bizi sıkıştırıp kenara itmeye çalışıyorlar hep. Bu nedenle kaza yaparak hayatlarını kaybeden arkadaşlarımız oldu” dedi.

DHA