Sarıyer Kaymakamlığı ve Türk Kızılayı iş birliği ile İlçenin 5 ayrı noktasında oluşturulan kan bağışına Sarıyerliler yoğun ilgi gösterdi.

Sarıyer Merkez’de kurulan kan bağışı çadırına Sarıyer Kaymakamı, Ömer Kalaylı, Sarıyer İlçe Müftüsü Mehmet Muslu muhtarlar, kurum müdürleri, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi Levent Pehlivanoğlu,  siyasi partilerin temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları üyeleri ve çok sayıda gönüllü vatandaş katıldı.

Kızılay Gönüllüleri, kan bağışında bulunan vatandaşlara ikramlarda bulundu.

sariyer-kan-bağışı-sariyer-posta,gazetesi-kızılay-1-2

ÖMER KALAYLI’DAN SARIYERLİLERE TEŞEKKÜR

Kan bağışı etkinliğinde gazetemize konuşan Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı,  “Sarıyer’de kan bağışı kampanyası bugün 5 noktada gerçekleştiriliyor. Ben bu kampanyaya destek veren tüm vatandaşlarımıza, tüm kan dostu gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Bu kampanyada emeği geçen başta Kızılay yöneticileri olmak üzere Kızılay Gönüllülerine, destek veren muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşları başkanları ve siz basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Bu tür kampanyaları yaparak yoğun kan ihtiyaçların giderilmesi konusunda elimizden geleni yapmaya çalışacağız.” diye konuştu.

sariyer-kan-bağışı-sariyer-posta,gazetesi-kızılay8

“KAN BAĞIŞI ACİL DEĞİL SÜREKLİ BİR İHTİYAÇTIR”

Kan bağışına destek veren Pehlivanoğlu, “Öncelikle kan bağışı yapan Sarıyerlilere ve Kızılay ekibine teşekkür ediyorum. Kan bağışı acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Bu sebeple sürekli kan bağışında bulunmak gerekiyor. Herkesi kan bağışına davet ediyorum. Kızılay bu konuda çok başarılı bir şekilde görevini yerine getiriyor. Buradaki tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.