Sarıyer Çayırbaşı Mahallesi'nde internet kabloları çalınınca mahalleli uzun süre internetsiz kaldı. Mahalle halkı defalarca başvurdukları halde kabloların onarılmadığını söyleyerek, okullar açılmadan interneti hattının düzeltilmesini istedi.

Nizamettin Günel’in baba acısı Nizamettin Günel’in baba acısı

Çayırbaşı Mahallesi'nin internet kabloları 2 hafta önce hırsızlar tarafından kesilerek çalındı. O günden beri mahalleli internetsiz kaldı. Defalarca başvuruda bulunduklarını söyleyen mahalle sakinleri bir an önce internetlerinin yapılmasını isteyerek, duruma tepki gösterdi.

Mahalle sakinlerinden Bircan Şitil, "İki haftadır internetimiz yok. Hepimiz mağduruz. Defalarca aramamıza, aciliyetini belirtmemize rağmen kimse ilgilenmedi. Aradığımızda kabloların çalındığı, tamirat ve onarım için ihaleye girileceği söyleniyor. Bir an önce internetimizin tekrar bağlanmasını istiyoruz. Şu an sanki köyde yaşıyor gibiyiz, geçen hafta elektriklerimiz de kesilmişti kablolar çalındığı için. Bunun mağduriyetini biz çekiyoruz" şeklinde konuştu. Fatma Evyapan ise, "Televizyonlarımız çalışmıyor, internete bağlı olduğu için. Okullar açılacak düşünüyoruz, ne yapmamız gerekiyor diye. Bir an önce internetin gelmesini istiyoruz" dedi.