Sarıyer’de hakkında 13 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulanan Gökhan G. film sahnelerini aratmayan bir operasyonla yakalandı.

Karşısında Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı polisleri görünce elindeki kesici aletle kendini öldüreceğini söyleyerek direnen Gökhan G., uzun süre ikna edilmeye çalışıldı. Ancak ikna çabaları boşa çıkınca olay yerine Özel Harekat Polisleri çağrıldı. Özel Harekat polisleri eve girerek Gökhan G.’yi yaralı olarak gözaltına alındı. Hastaneye kaldırılan Gökhan G. tedavisinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.  

Asayiş Şube Müdürlüğü, Aranan Şahıslar Büro Amirliği tarafından 2018 yılından bu yana "Kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak" suçundan hakkında 13 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan Gökhan G.(29)’un Sarıyer, Ayazağ’da bir evde saklandığını belirledi.

Öte yandan Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından son bir hafta içinde yapılan operasyonlarda haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 22 firari hükümlünün gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında karşılıksız çek, gasp, kasten öldürmek hırsızlık suçlarından hükümlü kişilerin olduğu belirtildi.

Kaynak: DHA

Editör: Levent Pehlivanoğlu