Sarıyer Posta, Sarıyer’in farklı mekanlarını tanıtamaya devam ediyor. Bu haberimizde, dünyanın en önemli kuş göçü yollarından birine sahip Kuş Gözlem Kulesi’nden bahsedeceğiz.

Milli Parklar ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından inşa edilen Kuş Gözlem Kulesi 14 Kasım 2015 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Gözlem Kulesi, kuş gözlem uzmanı hocalar, kuş gözlemine gönül vermiş STK gönüllüleri ve kuş gözlemi için seyahat eden yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmeye devam ediyor.

Özellikle ilkbahar göçünü izlemeye yerli turistlerin yanı sıra Almanya, İngiltere, Hindistan, Romanya ve İsveç’ten pek çok doğaseverin tercihi haline gelen Kuş Gözlem Kulesi, yılın her günü büyük ilgi görüyor.

milli-parklar-kus-gozlem-kulesi-nasil-gidilir

Kuleyi ayrıca pek çok fotoğraf tutkunu da ziyaret ederek eşsiz panoramik resimler çekmektedirler. Proje kapsamında ayrıca 300 metre uzunluğunda yürüyüş yolu yapılmıştır. Bu yürüyüş üzerinde bulunan tabelalar sayesinde kuleye ulaşım oldukça kolay sağlanmaktadır.

Sarıyer Rumeli yolu üzerinde Garipçe sapağından düz devam edip ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma kullanacaklar ise 150 no'lu Hacıosman Rumeli Feneri otobüsüne binip Kuş Gözlem durağında inebilir.

kuş-gözlem-evi

Editör: Levent Pehlivanoğlu