Sarıyer Rumeli Hisarı’nda serinlemek için denize giren baba oğul, akıntıya kapılarak sürüklenmeye başladı. Çevrede bulunanlar yardıma koştu ve baba kurtarıldı.

Rumeli Hisarı’nda serinlemek için denize giren baba oğul, akıntıya kapılarak sürüklenmeye başladı. Çevrede bulunanlar baba oğulun yardımına koştu. Oğlunun çıkarıldığından habersiz olan baba suya atlayarak kendisini kurtaran vatandaşa oğlunun sordu. Vatandaşlar tarafından sarkıtılan iple kurtarılan baba bir tekneye alınarak kurtarıldı.

Olay 15.00 sıralarında Rumelihisarı sahilde meydana geldi. İddiaya göre serinlemek için boğazda suya giren baba oğul akıntıya kapıldı. Baba oğulun çığlıklarını duyan vatandaşlar suya ip sarkıtarak kurtarmaya çalıştı. Baba akıntıda sürüklenirken, oğlu ipe tutunarak sudan çıktı. Bu sırada suya atlayan bir vatandaş akıntıya kapılarak sürüklenen şahsı çekerek kurtardı. Kurtarılan baba ilk olarak oğlunu sordu. Çevredekilerin oğlunun hayatta olduğunu söylemesi üzerine rahat bir nefes alan baba olay yerine gelen bir tekne tarafından suda çıkarıldı.

Kaynak: DHA