Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı ve emniyet ekipleri tarafından Sarıyer'in de aralarında İstanbul'daki 3 ilçede askeri casusluk operasyonu düzenlendi.

Devletin gizli kalması gereken bilgileri temin ettikleri iddiasıyla aranan kendi aralarında eylem hazırlığında olan tamamı yabancı uyruklu 6 şüpheli yakalandı. Baskınlarda 1'i susturucu ve lazer tertibatlı olmak üzere 3 tabanca, bu tabancalara ait şarjör ve çok sayıda fişek ele geçirildi.

6 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürüyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, Milli İstihbarat Teşkilatı ile koordine olarak, Antalya ve İstanbul'un Sarıyer, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerinde, silahlı eylem arayışında oldukları ve devletin gizli kalması gereken bilgilerini 'Siyasal veya Askeri Casusluk' amacıyla temin etme faaliyeti yürüttükleri tespit edilen yabancı uyruklu 6 şüpheliye yönelik gece saat 03.00'te eş zamanlı operasyon düzenlendi. İstanbul'da 3 Antalya'da 2 adreste yapılan operasyonda, casusluk yaptığı belirlenen 6 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerdeki aramalarda, 1'i susturucu/lazer tertibatı takılı 3 tabanca, bu tabancalara ait şarjör ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 6 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

SARIYER POSTA