Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinin ardından depremzedeler için Sarıyer Veteran Takımları depremzedeler için sahaya çıkıyor.

26 Şubat Pazar günü Beşiktaş Çilekli Stadı’nda Sarıyer veteran takımları ve Kırklareli Masterler arasında oynanacak özel maçın gelirlerini depremzedelere bağışlanacak. 

Organizasyon hakkında gazetemize konuşan Sivas Masterler’in kurucu Başkanı Edip Cengiz şunları söyledi; “Ülkemiz maalesef tüm zamanların en büyük doğal afetlerinden biriyle karşı karşıya kaldı. Yaşadığımız anlatılmaz acılar karşısında yüreklerimiz kan ağlıyor. İhtiyaçlar çok fazla. Ama şimdi millet olarak depremzedeleri desteklemek için elimizden gelen gayreti gösterme vakti. Depremin merkez üssü Maraş ve Hatay başta olmak üzere civar illerde sürdürülen iyileştirme ve hayatın normale döndürülmesi çalışmalarına destek vermek amacı ile 26 Şubat Pazar günü Beşiktaş Çilekli Stadında Sarıyer veteran takım sorumlularından oluşan bir kadro ile Kırklareli Masterler arasında özel bir maç yapacağız. Bu organizasyonda elde edilen gelirin tamamını depremzedelere bağışlayacağız” dedi.

“FARKINDALIĞI ARTTIRMAK İSTİYORUZ”

Cengiz; Bizim toplayacağımız yardımların okyanusta bir damla olacağını hepimiz biliyoruz. Ancak õzellikle çocuklarımızın sosyal sorumluluklarının arttırılması ve başta deprem olmak üzere afet gerçeği ile her daim karşı karşıya olduğumuzun farkındalığını yaratmak açısından bu ve benzeri organizasyonların öneminin farkındayız. Veteran takımlarımız ve futbolcularımız depremzedeler yararına gerçekleştireceğimiz etkinlikte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız” diyerek tüm sporseverleri davet etti.