Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan PTT'nin 181. kuruluş yıl dönümü kapsamında Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Sarıyer Posta Dağıtım Müdürlüğü'nde kutlama programı düzenlendi.

Programa; Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, Sarıyer Posta Dağıtım Müdürü Erhan Kaya, Boğaz Kargo Dağıtım Müdürü Fatih Üce Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Nevzat Aktan, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu, AK Parti Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Erol Akkuş ile Osman Kabil ve PTT çalışanları katıldı.

"Büyük bir özveriyle çalışmalarına devam ediyor"

Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, "PTT, tarihi bir geçmişi olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda, ilerlemesinde üzerine düşen vazifeyi layıkıyla yerine getiren bir kurum. Bu değerli kurumumuzun kuruluşunun 181. yıl dönümü dolayısıyla ev sahibi Sarıyer Posta Dağıtım Müdürü Erhan Kaya'ya teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız pandemi ile birlikte büyük bir özveriyle çalışmalarına devam ediyor. Tüm zorluklara rağmen her türlü çabayı göstererek vatandaşlarımıza ulaştılar. Halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için zaman zaman gece 02.00'lere kadar yaptığımız toplantıların ardından sabah 07.00'den itibaren 38 mahallede vatandaşa kapıda ödemeleri yaptılar. Bu da ne kadar iyi bir örgütlenme içerisinde olduklarını gösteriyor" ifadelerini kullandı.

"Mahallelerimizde fizibilite çalışmaları devam ediyor"

Özer, "Yaklaşık 20 gün önce Vilayetevleri'nde İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu başkanlığında yaptığımız toplantıda muhtar arkadaşlarımız mahallelerindeki PTT dağıtım merkezlerinin yeniden aktif edilmesi için talepte bulunmuştu. Toplantının akabinde bu talepte bulunan muhtarlarımızla iletişime geçildi. Bu eksikliğin giderilmesi amacıyla çalışmalar başladı ve Büyükdere'deki dağıtım merkezi aktivite edildi. Diğer mahallelerimizde ise fizibilite çalışmaları devam ediyor" diye konuştu.

"Hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün artırmayı sürdürüyoruz"

117 personel ile günde yaklaşık 20 bin eve ulaştıklarını belirten PTT A.Ş. Sarıyer Posta Dağıtım Müdürü Erhan Kaya, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı hizmet veren, ulusal ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) Ailesi olarak, posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde hizmet veriyor, 181 yıldır yenilikçi bakış açısıyla teknolojik yatırımlarımızın yanı sıra, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla ürün ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün artırmayı sürdürüyoruz. İnovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşme temelinde büyük bir değişim ve dönüşüm vizyonuna imza atarak, içinde bulunduğumuz teknoloji çağındaki gelişmeleri başarılı bir şekilde ürün ve hizmetlerimize yansıtıyoruz. Dünün tecrübesini günün teknolojisiyle birleştirerek tüm faaliyet alanlarımızda akılcı, kalıcı ve kaliteli hizmet anlayışımızla daima daha iyiyi ve daha ileriyi hedefliyoruz" dedi.

"Sosyal ve kültürel hayatın gelişmesine katkı sağlıyoruz"

Dünyadaki dijital değişim ve dönüşümün hızına yetişmek amacıyla, iki asra yaklaşan tecrübemizi yenilikçi bir anlayışla birleştirerek, bir dünya markası olma hedeflerine emin adımlarla yürüdüklerini söyleyen Kaya, "Aynı zamanda sportif faaliyetlere destek veriyor, sosyal ve kültürel hayatın gelişmesine katkı sağlıyoruz. Ülkemizde ve dünyada posta teşkilatlarının öneminin daha iyi anlaşıldığı pandemi döneminde de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ederek, tıpkı dün olduğu gibi bugün de müşterilerimizin en büyük destekçisi olmayı sürdürüyoruz. Salgının yayılmaya başladığı günden itibaren, toplum sağlığının korunması için alınan tedbirlere uyarak, tüm çalışanlarımız ve yaygın hizmet ağımız ile Türkiye’nin dört bir yanına hizmetlerimizi ulaştırma gayesini birleştiren bir yol haritası çiziyoruz" ifadelerini kullandı.

"Geleceğe istikrarlı bir şekilde yürümeyi hedefliyoruz"

Kaya, "Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı göreviyle ülkemizi uluslararası platformlarda temsil eden, güçlü ve karar alıcı konumunu bir adım öteye taşıyan PTT olarak, beş yıllık görev süremizde adil ve etkili yönetim anlayışımızla uluslararası alanda ülkemizi temsil etmenin ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olarak, 2023 hedefleri doğrultusunda her geçen gün gelişiyor ve ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı sunan bir yaklaşım ve yeni atılımlar ile geleceğe istikrarlı bir şekilde yürümeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

"En iyi hizmeti vermeyi sürdürüyoruz"

Son yıllarda posta ve kargo ile birlikte e-ticarette de belirli noktalarda hizmet veriyoruz. Özellikle pademi ile birlikte e-ticarete artan talep nedeniyle bizim de iş yükümüz ağırlaştı. Fakat PTT olarak tüm personelimizle en iyi hizmeti vermeyi sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

Kaymakam Özer'e özel koleksiyon

PTT AŞ Sarıyer Posta Dağıtım Müdürü Erhan Kaya ve Boğaz Kargo Dağıtım Müdürü Fatih Üce tarafından basına yapılan bilgilendirmenin ardından konuklara çeşitli hediyeler takdim edildi. Kaya ayrıca Kaymakam Özer'e PTT'de kullanılan pullardan oluşan bir koleksiyonu hediye etti. Özer programın ardından Cumhuriyet Mahalle Muhtarlığı'na geçerek Muhtar Nevzat Aktan'ı ziyaret etti.

SARIYER POSTA