Bahçeköy: Kadrosunda 2005-2006-2007 doğumlu öz kaynak oyuncularla lige giren Bahçeköy tecrübeli oyuncu sayısının azlığı nedeniyle küme düşme potasında yer alıyor.  Bahçeköy'ün çetin geçecek mücadele sonucunda küme de kalacağını ve ligi orta sıralarda bitireceğini düşünüyorum. Bahçeköy'ün genç kadro ile mücadele ediyor olmasını da takdirle karşılıyorum.

Poligon Fethiye: 5 hafta sonunda ilk galibiyetini 9 kişi kalan Çeliktepe Ümit karşısında alan P. Fethiye 3 puanla son sırada yer alıyor. Fikstür gereği ilk dört hafta üst sıralarda yer alan takımlarla karşılaşıp bu maçları kaybeden P. Fethiye ilk yarının kalan maçlarında ağırlıklı olarak grubun son sıralarındaki takımlarla karşı karşıya gelecek. Bu maçlarda alınacak olumlu sonuçlar bir nebze rahat nefes alınmasını sağlayacak. 3.grup sürpriz sonuçların alındığı ve her takımın her takımı yenebildiği enteresan bir grup olarak göze batıyor. Bu grupta P. Fethiye'nin işini hiçte kolay görmüyorum lakin amatör futbol her zaman her sonuca gebedir. Umarım P. Fethiye en kısa süre içerisinde toparlanır ve üst sıralara tırmanır.

Emirgan: Sezona teknik sorumlu olarak Boyacıköyspor Başkanı Yiğit Kılıççı ile başlayan Emirgan galibiyetle başladığı sezonda art arda 4 mağlubiyet alarak camiayı üzdü. Bu hafta aldığı galibiyetle bir nebze moral bulan Emirgan zirvedeki iki takımın 10 puan gerisinde 6 puanla 6.sırada yer alıyor. Emirgan'ın artık puan kaybına tahammülü yok. Bir üst lig için Emirgan'ın galibiyet serisi yakalaması ve üst sıralarda ki rakiplerinin puanlar kaybetmesi gerekiyor. Umarım bu durum gerçekleşir ve Emirgan tarihinde ilk kez Süper Amatör Lige yükselir.

R. Kavağı: Sezona teknik sorumlu olarak eski futbolcusu Ziya Demirtaş'la giren ve kadrosunda birçok genç yeteneği bulunduran Kavak 6 hafta sonunda liderin 2 puan gerisinde ikinci sırada yer almakta. R.Kavağının bu grupta ilk ikiye girerek Süper Amatör Lige yükseleceğini düşünüyorum.

Pınarspor: Tecrübeli isimleri kadrosunda barındıran Pınarspor bir türlü istenilen sonuçları alamıyor. Sezona yeni teknik kadro ve tecrübeli eski oyuncuları ile yeniden anlaşarak başlayan Pınarspor liderin 9 puan gerisinde 6.sırada yer alıyor. Üst üstte 3 altın sezon yaşayarak tarihinde ilk kez Süper Amatör Lige yükselen Pınarspor ilk kez katıldığı ligde doğru yapılanma yapamaması nedeniyle aldığı başarısız sonuçlar sonucunda ligden çekilmiş ve 1.Amatör Lige gerilemişti. Bu sezon yeniden vites yükseltmek isteyen ve bu yönde lige giren Pınarspor ilk 6 hafta sonunda bu amacının çok gerisinde kaldı. Lakin Pınarspor'un tecrübeli futbolculardan oluşan kadrosu ile bir galibiyet serisi yakalayarak iddialı duruma gelebilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum.

Reşitpaşa: Sezona mutlak Süper Amatör Lig parolası ile fırtına gibi giren paşa ileriki haftalarda inişli çıkışlı bir grafik çizerek liderin 7 puan gerisinde üçüncü olarak mücadelesini sürdürüyor. Tecrübeli kadrosu ile ilk iki içerisinde yer alıp Süper Amatör Lige Ferahevler'den sonra en yakın ikinci Sarıyer takımı olarak göze çarpıyor.

Ferahevler: Yeni bir kadro oluşumu ile lige giren ve grubunda namağlup lider olarak şampiyonluk mücadelesini sürdüren Ferahevler aldığı sonuçlarla bu oluşumun meyvesini toplamaya başladı. Ferahevler'in rehavete girmediği ve disiplinli şekilde devam ettiği sürece bu gruptan rahatlıkla Süper Amatör Lige yükseleceği kanaatindeyim. 

Editör: Levent Pehlivanoğlu