Sarıyer diş hekimi arıyorsanız eğer doğru yere hoş geldiniz. Sağlıklı yaşamın ilk şartı diş sağlığı ile başlar. Dişlerde meydana gelen çürüme, sararma, eğrilik ve genetik sorunlar diş kliniği tedavi programımız içerisinde yer alır. Tedavide diş bakımı ilk önemli konudur ve diş bakımı ile ilgili eğitim çocuk yaşta başlamalıdır.

Dişlerle ilgili sorunlar çocuk yaşta başlar ve bu yaştan itibaren insan hayatının bir parçası olur. Süt dişlerin eğri veya üst üste çıkması, erken çürüme veya dişlerin geç çıkması gibi sorunlar çocukluk dönemindeki rahatsızlıklardır. Diş eğriliği veya estetik sorunlar kliniğimizde tedavi edilmektedir.

Sarıyer İmplant Uygulaması

Sarıyer implant uygulaması için Sarıyer diş hekimi 0212 202 50 55 aracılığıyla randevu alabilirsiniz. Dişler, çürüme veya başka nedenlerden dolayı çekilebilir. Dişlerin yaştan dolayı düşmeye başlaması durumunda da implant tedavisine ihtiyaç duyulur. İmplant tedavisi, çene kemiğine yerleştirilen protez özelliğine sahip olan vida ve bu vida üzerine yerleştirilen dişten oluşur. Komple bütün dişler yerine implant monte edilebilir. Tek tek implant tedavisi de mümkündür.

Sarıyer Diş Hekimi

Sarıyer diş hekimi hizmetleri arasında diş dolgu hizmeti de yer alıyor. Dişlerde meydana gelen çürükler zamanla dişin delinmesine neden olur. Dişte meydana gelen delik, özellikle su içildiği zaman ağrıya neden olur. Bu nedenle bu dişlerin dolgu yapılması gerekir. Dolgu işleminde uzman klinik tedavi yöntemleri, dişte meydana gelen ağrıyı alır. Dolgu işlemi için diş hekimleri röntgen çeker ve ilk aşamada iltihabın giderilmesi için reçete yazar. İltihap ve kis sorunu ortadan kalktıktan sonra dolgu yapılır. Röntgen işlemi sonrasında bazı durumlarda diş hekimi dişin çekilmesine karar verebilir.

Yirmilik Diş Ve Gömülü Diş Tedavisi

Sarıyer dişçi, bu tür konularda faaliyetlerini sürdürmektedir. Dişlerdeki en önemli sorunlardan biri de çürük ve 20’lik diş sorunlarıdır. Çürük dişler ciddi anlamda acı verir ve iltihap giderilmeden çekim yapılamaz. Kis ve iltihap diş çekimi esnasında ciddi sonuçlara neden olabilir. Sinüs boşluğundan giden parçalar kalbe ulaştığı zaman ciddi sonuçlar meydana gelebilir. Bu nedenle iltihap ve kis tedavisi ilk aşamada yapılması gereken tedavidir.

İkinci aşamada ise röntgen verileri dikkate alınarak çekim işlemi yapılır. Kırık, gömülü veya 20’lik dişlerin çekimi ise normal diş çekimine nazaran uzun sürebilir. Gömülü diş ve aynı zamanda çürük dişlerin çekimi ise uzman cerrahi müdahale gerektirir.

Yirmilik dişler arka kısımda çıkar ve bazı durumlarda sıkışık bir şekilde çıkabilir. Bu gibi durumlarda dişler gömülü kalır ve bütün dişlerin sızlamasına neden olur. Yirmilik dişlerde yapılması gereken işlem ‘erken teşhis’ işlemidir. Yirmilik diş ağrıları başladığı andan itibaren kliniğimize gelerek muayene olmalısınız. Yirmilik diş diğer dişleri sıkıştırırsa bu durumda gömülü kalabilir. Gömülü kalmakla birlikte çürüme meydana geldiği zaman tedavi süresi ve tedavi işlemi daha uzun bir sürede gerçekleşir.

Sarıyer diş hekimi randevu işlemleri 0212 202 50 55 - Dental care klinik aracılığıyla sizleri bekliyor.